Тисячі токсичних речовин потрапляють в організм людини з харчових упаковок, – дослідження

В організмі людини було виявлено понад 3600 хімічних речовин, які контактують з харчовими продуктами в упаковці, кухонному посуді або інших речах. Про це йдеться у новому дослідженні, яке розкриває ризик впливу токсичних речовин, передає The Guardian

За словами дослідників, хімічні речовини було виявлено в крові, волоссі та грудному молоці людини. До цього переліку увійшли такі високотоксичні сполуки, як PFAS, бісфенол, метали, фталати та леткі органічні сполуки, більшість з них пов’язані з раком, гормональними порушеннями та іншими проблемами зі здоров’ям. 

“Безумовно, викликає занепокоєння те, що ми маємо сильний зв’язок, який показує, що деякі небезпечні хімічні речовини … мігрують з упаковки в їжу”, – зауважила співавтор дослідження з Форуму харчової упаковки, некомерційної організації, що базується в Цюриху, Біргіт Геуке.

Загалом під час дослідження було виявлено приблизно 14 тисяч хімічних речовин, які можуть контактувати з продуктами, тому його результати не означають, що відповідальність за потрапляння хімічних речовин до організму лежить лише на пакуванні продуктів. 

Геуке зазначила, що серед найгірших речовин був пластик, який майже не регулюється та може містити тисячі хімічних речовин. Також токсичні або маловивчені сполуки можуть містити силікон та покриття на металевих банках. Крім того, дослідниця додала, що безліч паперових та картонних виробів оброблялися PFAS, тому також можуть містити шар пластику. 

Проте споживачі можуть захистити себе, якщо купуватимуть продукти у скляних банках, які мають дуже мало хімічних речовин. За словами дослідників, які працюють у цій галузі, вони приносять власну скляну тару до закладів харчування, якщо бажають забрати із собою залишки страв. 

Геуке наголосила, якщо виймати їжу з пластикових контейнерів та перекладати у скляні банки вдома, то таким чином зменшується час, впродовж якого хімічні речовини переходять з упаковки до продуктів. Проте дослідниця вважає, що люди все одно не зможуть повністю уникнути хімікатів у своєму житті, адже для цього потрібно посилити врегулювання у виготовленні тих чи інших продуктів. 

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Розстрочка на продукти: українцям тепер продають їжу в кредит через дикі ціни

В Україні супермаркети «Сільпо» надали нову послугу, яка дозволяє клієнтам оплачувати покупки продуктів на виплат,…

5 хв. ago

Беруть із 18 років і платять понад 100 тисяч: молодим українцям пропонують вигідні умови праці

У Бердянському прикордонному загоні Державної прикордонної служби України відкрилася вакансія кухаря. Пропонується офіційне працевлаштування за…

13 хв. ago

Пенсіонерам доплатять по 3000 гривень: тепер субсидії стануть не потрібні

У рамках щорічної індексації пенсій окремим категоріям громадян України виплати збільшились майже на 3200 гривень.…

20 хв. ago

“Нафтогаз” висунув вимогу всім споживачам: на виконання кілька днів

Побутові споживачі, які є клієнтами "Нафтогазу", мають виконати важливе завдання. Ігнорування може вдарити по гаманцю.…

29 хв. ago

ЗСУ продали розбавлений мед на 30 млн гривень: бізнесмену та військовим оголошено підозри

Українські правоохоронці викрили підприємство на постачання Збройним силам України неякісного меду на 30,5 млн гривень. Директора компанії…

38 хв. ago

Венс зухвало пояснив навіщо придумав історію про мігрантів, які їдять собак американців

Минулого року Джей Ді Венс став одним із найпомітніших політиків, які поширювали безпідставні чутки про…

46 хв. ago