Мобілізація молоді до 25 років: кого відправлять на фронт і що тепер змінилося

Нещодавно в Україні виник правовий конфлікт щодо мобілізації чоловіків молодших 25 років зі статусом «обмежено придатних», що спонукало змінити правила. Спочатку ці чоловіки були мобілізовані за застарілими законами, хоча їхній стан здоров’я обмежував їхню придатність до служби.

Однак 19 вересня 2024 року було випущено нову директиву (MD KSO 116/2/1/21409) для вирішення цієї проблеми, повідомляє “ТСН”.

Основні положення директиви та пояснення юридичного експерта:

Згідно з попередніми законами, особи, які вважалися «обмежено придатними» до військової служби через проблеми зі здоров’ям, як і раніше, підлягали мобілізації, навіть якщо їм було менше 25 років. Ця правова прогалина дозволила владі закликати молодих чоловіків, незважаючи на їх обмеження щодо здоров’я.

Однак нова директива прямо забороняє мобілізацію чоловіків молодших 25 років, які мають статус «обмежено придатних» або іншим чином вважаються придатними до служби.

Тепер єдиним критерієм виключення з мобілізації є вік, тобто ніхто молодший за 25 років не може бути мобілізований протягом особливого періоду, незалежно від його фізичної форми.

Експерт з правових питань Таміла Алексік пояснює, що ця зміна була необхідна через випадки, подібні до Закарпаття, де було мобілізовано 22-річного чоловіка з «обмеженою фізичною формою».

Мобілізація

На цьому наголосило правова непослідовність, яка призвела до необхідності чіткої заборони на мобілізацію осіб молодших 25 років.

Чоловіки, які були мобілізовані та яким менше 25 років, не можуть розраховувати на автоматичну демобілізацію. Оскільки вони вже були інтегровані до армії, вони мають вирішити свій статус у судовому порядку, оскільки директива не має зворотної сили.

Також чоловікам молодше 25 років рекомендується мати при собі посвідчення особи, наприклад, паспорт, щоб підтвердити свій вік та уникнути примусової мобілізації. У випадках, коли когось помилково закликають, пред’явлення паспорта має вирішити проблему, хоча ситуації, пов’язані з помилками, можуть мати місце.

Підсумовуючи, можна сказати, що директива спрямована на усунення колишньої правової плутанини та забезпечення того, щоб ніхто молодший за 25 років не був мобілізований. Проте тим, хто вже покликаний, може знадобитися шукати законні шляхи для демобілізації.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Над Буковелем помітили дивний літак: фото викликали обговорення у мережі

Над Буковелем, популярним всесезонним курортом у серці Карпат, помітили літак, не схожий на військовий. Відповідні…

3 хв. ago

Путін «попереджатиме» українців про «Орєшнік». Пєсков повідомив деталі

Прессекретар глави РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що російська армія «відпрацьовує механізми оповіщення» українців про загрозу ударів балістичними…

11 хв. ago

Польща видає “сірі паспорти” для українців: хто має право і що потрібно для отримання

В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…

18 хв. ago

Окупанти частково захопили Курахове, – аналітик BILD

Російські окупанти на даний час захопили 25% міста Курахове Донецької області. Про це повідомив експерт BILD з аналізу відкритих…

27 хв. ago

ГУР повідомили, чим насправді били по Дніпру: це не «Рубіж» і не «Орєшнік»

21 листопада 2024 року держава-агресор росія завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно…

36 хв. ago

Порошенко прийшов на фільм про закатованих у Бучі в куртці за 6000$ – експерт заявив про цинізм політика

Лідер фракції "Європейська солідарність" Петро Порошенко вбрався у куртку люксового італійського бренду за 6000$ на…

44 хв. ago