В Україні 28 серпня планують застосовувати легший режим відключень світла. На відміну від 27 серпня, коли відключають по 3-4 черги споживачів одночасно, а також застосовують екстрені відключення, завтра очікуються відключення у дві черги. Тобто без додаткових годин без світла (т. зв. сірих зон).
Про це повідомили в “Укренерго“. “Обленерго будуть вживати заходів щодо обмеження споживання. Протягом всієї доби у всіх регіонах діятимуть дві черги відключень“, – йдеться у повідомленні.
Слід враховувати, що такі графіки у Києві та 9 областях України діятимуть у разі скасування в них екстрених відключень. Йдеться про столицю, Київську, Дніпропетровську, Одеську, Донецьку, Полтавську, Житомирську, Миколаївську, Сумську та Черкаську області.
При цьому енергетики просять українців ощадливо споживати електроенергію, коли світло з’являється за графіком. “Не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно”, – рекомендують у компанії.
Слід розуміти: що більше черг, то більше годин без світла. Так, існує умовне співвідношення кількості черг відключень світла з кількістю годин без нього. Зокрема:
Водночас, різні обленерго по-різному розподіляють цей час між своїми споживачами. Наприклад, у ДТЕК (Київ, Київська, Дніпропетровська, Одеська та Донецька області) існують т.зв. світло-сірі зони у графіках. Коли оголошено про застосування 1-2 черг, світло у них є. А коли 3 і більше черг – світла немає. У темно-сірих зонах відключення є завжди, доки діють графіки.
В інших регіонах системи різняться. Найчастіше обленерго просто оновлюють графіки щодня або навіть протягом дня. Слідкувати за такими оновленнями потрібно на офіційних ресурсах самих обленерго:
Багатогодинні відключення електроенергії в Україні можуть продовжуватися від одного до двох тижнів, поки не будуть відновлені пошкоджені розподільчі системи, прогнозує екс-міністр палива та енергетики, президент Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї Іван Плачков. Це вимушений захід після масованої атаки на енергетичну інфраструктуру України, зазначає експерт.
Плачков зазначив, що обмеження стали наслідком однієї з наймасштабніших атак на енергетичну інфраструктуру України. Метою цієї атаки, за словами Плачкова, було створення тотального блекауту, який міг би призвести до повного знеструмлення країни. Втім, завдяки швидкій та професійній реакції енергетиків такого сценарію вдалося уникнути.
Удари були спрямовані на розподільні системи та системи видачі електроенергії, зокрема постраждали Київська ГЕС та деякі об’єкти атомної енергетики. Частина енергообладнання на цих об’єктах була пошкоджена, що й спричинило необхідність введення жорстких обмежень на споживання електроенергії.
Фахівці Міланського політехнічного університету виявили численні підземні ходи, розташовані під замком Сфорца. Про це повідомляє університет на своєму…
Безпека на дорозі - це не тільки дотримання правил дорожнього руху, а й контроль над…
17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…