Повістки на вулицях ТЦК більше не видаватимуть – офіційне попередження від Міноборони

Міністерство оборони України більше не видаватиме повістки на вулицях після того, як громадяни оновлять свої військово-облікові дані, а порушники самостійно з’являться до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки або зареєструються в застосунку Резерв+. Про це повідомив речник Міноборони Дмитро Лазуткін в інтерв’ю New Voice..

“Виходячи з першопричин, можемо говорити, що коли всі оновлять свої дані військово-облікові, а порушники правил військового обліку самостійно з’являться у ТЦК, або зареєструються у застосунку Резерв+, то, відповідно, такої потреби не буде”, – зазначив він.

За словами Лазуткіна, у ТЦК і СП є база, і якщо вони розуміють, куди звертатися до військовозобов’язаного, то, відповідно, їм не треба виходити його шукати. 

“Повірте, вони від цього не отримують задоволення. Я принаймні в цьому переконаний. Уявіть собі, який це величезний стрес для тих людей, які повернулися з зони бойових дій, які, можливо, мають поранення, які брали участь в боях, які втрачали своїх друзів, знайомих. Зараз вони йдуть до людей, яких вони захищали, і замість того, щоб отримувати повагу, вони часто отримують дуже неприємні, образливі вислови і відповідне ставлення. Це дуже несправедливо для тих людей, які пройшли бої, котрі були у 2022−2023 роках”, – пояснив речник Міноборони.

Як ТЦК працюють після 16 липня

Як повідомляв УНІАН, днями начальник Дарницького районного ТЦК і СП у Києві Володимир Новосядлий розповів про роботу після 16 липня, коли закінчився термін оновлення військово-облікових даних.

“Після 16 числа ми виконуємо свою роботу так, як виконували її до цього… Проведення мобілізації під час дії воєнного стану – це пріоритетне завдання для нас. Звичайно, у певних розмірах і певних кількостях. Тому ті завдання, які на нас покладають, – ми і реалізуємо”, – зазначив він в інтерв’ю сайту “Вечірній Київ”.

За його словами, облік вівся, ведеться і буде вестися: “Не потрібно, на мою думку, розділяти тих, хто оновив дані, і тих, хто не оновив. Ми будемо працювати за двома категоріями. І будемо займатися своєю повсякденною роботою. Усі ці процедури та алгоритми прописані в 560-й постанові “Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період”. Усе за законом”.

Ольга Степанова

Recent Posts

Це останній шанс: чоловікам дали термін до 1 січня – що почнеться потім

Військовослужбовці, які вчинили СЗЧ, можуть повернутися на службу до 1 січня 2025 року. Верховна Рада 21…

3 хв. ago

З початку вторгнення ВЛК списали в запас десятки офіцерів вищого командування ЗСУ

За час повномасштабної війни з РФ щодо укладання військово-лікарських комісій Збройні сили України списали в…

12 хв. ago

Мобілізація в Україні: чи планують запровадити трекінг повісток

У "Резерв+" можуть запровадити систему інформування людини про зміни в її особовій справі, проте про…

24 хв. ago

Україна пішла на поступки і не заважатиме Польщі у пошуках та ексгумації жертв Волинської різанини

Україна погодилася не перешкоджати Польщі вести пошуки та ексгумації жертв Волинської різанини. Про це заявив…

33 хв. ago

Вчені NASA знайшли тунелі для ядерних ракет, заховані під льодовим щитом Гренландії

Вчені NASA, які досліджували льодові покриви Гренландії, відкрили унікальне занедбане "місто під льодом", яке було збудоване…

2 години ago

Темрява по 8 годин на добу: енергетики відповіли, якими будуть блекаути в Україні у грудні

За інформацією від енергетиків, в енергосистемі України зберігається дефіцит. А це означає, що навантаження занадто…

2 години ago