Одночасно кілька штрафів: в Міноборони пояснили нюанси мобілізаційного законодавства

Порушення різних вимог громадянами військового обов’язку, скажімо, оновлення даних та проходження військово-лікарської комісії, може призвести до накладання одразу декількох штрафів. Про це пише DW з посиланням на Міністерство оборони України.

Як повідомили у МОУ на запит видання, невиконання громадянином України в особливий період двох і більше обов’язків, які передбачені правилами мобілізаційного законодавства, вважається вчиненням різних адміністративних правопорушень, що передбачає накладення адміністративних стягнень за кожне правопорушення окремо.

Як розʼяснили у відомстві, дотримання правил військового обліку означає виконання цілої низки обов’язків. Серед них:

  • перебування на військовому обліку;
  • прибуття за вимогою в ТЦК у зазначений термін;
  • проходження медогляду, військової підготовки;
  • повідомлення ТЦК про зміну персональних даних, про втрату військово-облікового документа;
  • уточнення даних протягом 60 днів, визначених змінами до мобілізаційного законодавства;
  • наявність при собі військово-облікових документів тощо.

Система штрафів

У разі, якщо громадянин вчинив кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається за більш серйозне з вчинених правопорушень.

“До основного стягнення в цьому разі може бути приєднане одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень”, — пояснили в МОУ.

Штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів — або з дня вручення постанови про накладення штрафу, або з дня повідомлення про те, що оскарження штрафу суд лишив без задоволення.

У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби. У такому випадку з правопорушника стягуватися подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Державний виконавець має право накладати арешт на гроші та інші цінності боржника, зокрема на гроші, які на рахунках у банках чи інших фінансових установах, на рахунки в цінних паперах, на електронні гроші тощо.

“Відчуження” нерухомості

Стягнення об’єктів нерухомого майна здійснюється у разі відсутності в боржника достатніх грошей чи рухомого майна. В першу чергу це стосується окремої від будинку земельної ділянки чи приміщення, які належать боржнику. В останню чергу “санкції” будуть застосовані щодо житлового будинку чи квартири, в якій фактично проживає боржник.

Державний виконавець самостійно визначатиме обсяг необхідних дій для примусового виконання постанови по справі про адміністративне правопорушення, в залежності від того, чи є можливість стягнути штраф за рахунок грошей боржника, рухомого майна чи нерухомого майна.

“При цьому, не може бути звернене стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій воно розташоване, якщо сума до стягнення не перевищує приблизно 160 тисяч гривень”, — пояснили в МОУ.

Ольга Степанова

Recent Posts

В Україні продовжують мобілізувати пенсіонерів, хто відмовляється – в’язниця

На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…

3 хв. ago

Розкриття банківської таємниці в Україні: експерт пояснив, в чому криється небезпека

Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…

11 хв. ago

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

21 хв. ago

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

30 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

38 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

45 хв. ago