Кабмін новою ухвалою від 18 червня 2024 р. №741 затвердив структуру військового резерву людських ресурсів. Про це повідомляє Судово-юридична газета.
Військовий резерв людських ресурсів складається з:
1) резервістів, які у добровільному порядку уклали контракт про проходження громадянином України служби у військовому резерві та/або віднесені до військового оперативного резерву;
2) військовозобов’язаних, які перебувають на військовому обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, Центральному управлінні чи регіональних органах СБУ, а також підрозділах розвідувальних органів України.
Військовий резерв людських ресурсів поділяється на військовий оперативний та мобілізаційний людський резерв.
Військовий оперативний резерв складається з:
Бойовий резерв включає резервістів та військовозобов’язаних, які мають досвід участі у бойових діях або досвід військової служби та призначені для доукомплектування органів військового управління, військових частин та підрозділів бойового складу Збройних Сил (крім Сил територіальної оборони), органів управління, військових частин та підрозділів інших утворених у відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, СБУ, розвідувальних органів України, Держспецзв’язку (крім військових частин та підрозділів обслуговування, навчальних частин (центрів), установ професійної вищої військової освіти, вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищого утворення Збройних сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, СБУ, розвідувальних органів України, Держспецзв’язку).
Резерв нарощування включає резервістів та військовозобов’язаних, які мають досвід участі у бойових діях або досвід військової служби або проходили базову загальновійськову підготовку або навчальні збори та призначені для доукомплектування органів військового управління, військових частин та підрозділів, що не увійшли до бойового складу Збройних Сил, зокрема, що формуються у особливий період, військових частин та підрозділів обслуговування та забезпечення, а також посад постійного складу навчальних частин (центрів), установ професійної вищої військової освіти, вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищої освіти Збройних Сил, інших створених відповідно до законів України військових формувань , а також правоохоронних органів спеціального призначення, СБУ, розвідувальних органів України, Держспецзв’язку.
Територіальний резерв включає резервістів та військовозобов’язаних віком від 45 років до досягнення граничного віку перебування в запасі, призначених для доукомплектування військових частин (підрозділів) Сил територіальної оборони Збройних Сил.
Мобілізаційний людський резерв включає:
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…