Існують три підстави для затримання військовозобов’язаних. Хто може затримати та за яких обставин, регулює постанова Кабміну №560.
Адвокат Роман Сімутін на своєму сайті повідомив відповідні підстави.
Він нагадав, що здійснювати адміністративне затримання може виключно поліція, якщо зафіксовано факт порушення мобілізаційного законодавства. Якщо у ТЦК складають постанову, потрібно вимагати ознайомлення з наказом. Термін оскарження такої постанови становить десять днів з дня її винесення.
Підстави для застосування затримання та доставлення особи до ТЦК:
Роман Сімутін додав, якщо на вулиці людина відмовилася отримувати повістку, а також було складено адмінпротокол, це є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності за порушення законодавства про мобілізацію. У разі відмови пройти до ТЦК, поліцейський може затримати громадянина.
У Міноборони розповіли подробиці надсилання повісток поштою. У відомстві зазначили, що до документів, які надсилатимуть поштою, відносяться усі види повісток. Зокрема, такі:
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…