Існують три підстави для затримання військовозобов’язаних. Хто може затримати та за яких обставин, регулює постанова Кабміну №560.
Адвокат Роман Сімутін на своєму сайті повідомив відповідні підстави.
Він нагадав, що здійснювати адміністративне затримання може виключно поліція, якщо зафіксовано факт порушення мобілізаційного законодавства. Якщо у ТЦК складають постанову, потрібно вимагати ознайомлення з наказом. Термін оскарження такої постанови становить десять днів з дня її винесення.
Підстави для застосування затримання та доставлення особи до ТЦК:
Роман Сімутін додав, якщо на вулиці людина відмовилася отримувати повістку, а також було складено адмінпротокол, це є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності за порушення законодавства про мобілізацію. У разі відмови пройти до ТЦК, поліцейський може затримати громадянина.
У Міноборони розповіли подробиці надсилання повісток поштою. У відомстві зазначили, що до документів, які надсилатимуть поштою, відносяться усі види повісток. Зокрема, такі:
Вулкан на південному заході Ісландії вивергнувся всьоме з грудня, викинувши в повітря клуби диму, коли яскраво-помаранчева…
Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…
Загарбники на тимчасово окупованих РФ територіях шантажують українців, змушуючи ставати донорами крові для армії РФ.…
Країна-агресор Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти (56 тисяч тонн) з березня 2024 року. Про це повідомляє ВВС з посилання на дані…
Міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що йдеться не про ліквідацію ТЦК, а про створення сучасної…
Американська база протиракетної оборони у Редзіково на півночі Польщі має виключно оборонний характер, а якщо…