В Україні подорожчають сигарети, алкоголь та пальне через рішення влади

Уряду до кінця року на фінансування армії потрібно знайти близько 300 мільярдів гривень. Рішення щодо підвищення акцизів уже готує Кабінет Міністрів. Про це повідомила народний депутат від “Слуги народу”, член комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ольга Василевська-Смаглюк.

За словами народної депутатки від “Слуги народу”, членкині комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ольги Василевської-Смаглюк, рішення щодо підвищення акцизів уже готує Кабінет Міністрів.

“Я знаю, що текст готується. Що в ньому буде приблизно орієнтуюся, але фінального рішення немає”, – сказала Василевська-Смаглюк.

При цьому вона наголосила, що уряду до кінця року на фінансування армії потрібно знайти близько 300 мільярдів гривень.

“Це на зарплати військовим та на виконання контрактів щодо оснащення. Уряд розглядає кілька варіантів того, де взяти ці гроші. Перший пріоритет – це підняття акцизів на тютюн, алкоголь та паливо”, – пояснила депутат.

Крім того, Василевська-Смаглюк зазначила, що підвищувати акцизи потрібно “не тільки з погляду уряду, а й з погляду наших міжнародних партнерів”.

“На всіх зустрічах із ними звучить, що потрібно піднімати розмір підакцизного податку. Також ФОП не сплачують військовий збір, і уряд розглядає можливість запровадження військового збору для них”, – уточнила вона.

Як зміниться ПДВ, військовий збір і чого очікувати ФОПам

Міністерство фінансів планує підвищити ставку ПДВ, збільшити військовий збір і запровадити його для ФОП.

  • Військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5% до 5%.
  • Аналогічну ставку податку в 5% можуть запровадити й для ФОПів.
  • Про рівень підвищення ПДВ ще йдуть дискусіі. Ймовірне підвищення – на 2–3%.

Ключова причина – збільшення військових потреб. На додаткову мобілізацію потрібно близько 300 млрд грн. І навіть без урахування мобілізації потрібно 400 млрд грн на закупівлю та ремонт військової техніки.

За розрахунками Forbes, підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5% для найманих працівників (без урахування можливого запровадження військового збору для ФОП) може принести бюджету додатково 90–100 млрд грн на рік.

Підвищення ставки ПДВ на 1 відсотковий пункт дає близько 40 млрд грн додаткових річних доходів до бюджету. У разі підвищення ПДВ на 2 в. п. чи 3 в. п. доходи до бюджету можуть зрости на 70–80 млрд грн та 100–120 млрд грн відповідно.

Ольга Степанова

Recent Posts

За інформацію про військових ТЦК українців штрафують та позбавляють волі: що відомо

У Чернігівській області користувачів соціальними мережами покарали за повідомлення про переміщення військових ТЦК та СП.…

5 хв. ago

Принц Вільям визнав свою поразку, зустрівшись із колишніми покидьками суспільства

Днями 42-річний принц Вільям зробив емоційне звернення до мешканок Ньюпорта, коли здійснив самотній візит до Південного Уельсу,…

14 хв. ago

За їзду в куртках: водіїв штрафують на 5000

З настанням холодів водії стали утеплюватися, при цьому мало хто з них знімає верхній одяг,…

33 хв. ago

Довідка ВЛК та виїзд за кордон: ТЦК вляпався за відмазки від мобілізації – гроші ллються фурами

Влада Закарпаття розкрила складну схему, пов'язану з незаконною видачею довідок ВЛК (військово-лікарської комісії), які дозволяють…

42 хв. ago

Російські воєнкори погрожують атакою по Львівщині: яка головна ціль окупантів

У російських пропагандистських каналах з'явилися повідомлення про начебто місцезнаходження військової бази НАТО на Яворівському полігоні…

50 хв. ago

На Київщині витратять колосальні кошти, аби відремонтувати укриття в інтернаті

На Київщині планують відремонтувати підвальне приміщення у психоневрологічному інтернеті, облаштувавши у ньому укриття. Проте питання…

57 хв. ago