Рада дозволила порушувати права працівників: що потрібно знати

Депутати ВР ухвалили закон , яким дозволено звільняти працівника, який не повідомив роботодавця про родичів або інших близьких осіб, які перебувають на тимчасово окупованій території. Народні обранці проголосували загалом за закон про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та інших питань (законопроект №7731). Про це пише видання sud.ua.

Цей законопроект був зареєстрований ще 2022 року групою депутатів від фракції “Слуга народу”.

У новій редакції статті 142 КЗпП визначать, що складовою правил внутрішнього трудового розпорядку можуть бути правила поведінки на підприємстві, в установі, організації, що містять положення:

  • надання працівниками інформації щодо зв’язків з фізичними особами, місце постійного проживання (перебування, реєстрації) яких знаходиться на території держави-агресора або тимчасово окупованої території України;
  • зобов’язання працівників про нерозголошення інформації з обмеженим доступом, зокрема інформації, що становить державну або комерційну таємницю, а також умови роботи з конфіденційною інформацією.

Порушення прав працівника

Однак, як зазначили у ДПУ ВР, відсутність законодавчо встановленого порядку притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності за вчинення зазначеного правопорушення, а також повноважень у роботодавця для проведення належного розслідування не відповідає приписам ч. 2 статті 19 Конституції України, тобто може призвести до необмеженості трактів правозастосовчої практики та порушення прав працівників.

Законом також передбачено доповнення ч.1 статті 46 Кодексу новою підставою для усунення працівника від роботи роботодавцем, а саме: «Проведення службової перевірки роботодавцем, віднесеним до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, та/або об’єктів чи операторів критичної інфраструктури».

Однак, як зазначають у ДПУ ВР, КЗпП не містить визначення терміну «службова перевірка», а в проекті не вказано конкретних питань, перевірка роботодавцем за якими може проводитись та мати наслідком усунення працівника від роботи.

Ольга Степанова

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

4 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

4 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

4 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

4 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

4 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

4 години ago