Держава через виплати підтримує людей, які виїхали з окупованих територій, зони бойових дій, а також тих, чиє житло зруйноване. Однак, якщо допомога надавалася неправомірно, її не просто скасують, а й примусять повернути частину вже виплачених коштів.
Трапляються ситуації, коли людина продовжує отримувати кошти, але більше не відповідає критеріям для цих виплат. Наприклад: якщо людина зі статусом ВПО повертається додому, вона повинна повідомити про це. Найпростіше це зробити можна через застосунок «Дія». В окремих випадках соціальні служби не відразу припиняють виплати, адже інформація з різних причин може надходити із затримками. Тоді особу просять повернути гроші добровільно. Якщо людина цього не зробить – кошти стягнуть через суд.
Державні виплати вимагатимуть повернути також у випадку, коли ВПО вчасно не надали інформацію про збільшення доходу сім’ї понад встановлений ліміт. Такі дані необхідно передати соцслужбі протягом 14 днів.
Ще одна причина, через яку держава стягне виплачені раніше суми, коли особа отримувала допомогу як переселенець, хоча фактично ним не була. Можливо, людина й переїхала, але не із окупованої території чи тієї, де йдуть бойові дії.
Після завершення війни та відкриття кордонів Україна постане перед викликом утримання своїх громадян, зокрема чоловіків,…
З'явилася інформація, що Національний банк України запроваджує нові правила для карткових переказів – тепер боротися…
Українцям розповіли, у яких випадках можуть мобілізувати навіть із бронню. Про це повідомила адвокат юридичної компанії "Riyako&Partners" Катерина…
Українцям розповіли, як зміняться тарифи на електрику з 1 квітня і хто платитиме по 6,48 гривні…
Цього тижня в Україні очікується зовсім не весняна погода. Синоптик Ігор Кібальчич на "Метеопрог" попереджає про…
Балтійське море подарувало науці нове цікаве відкриття. Команді вчених вдалося повернути до життя водорості, які лежали…