Третина жителів прифронтових регіонів після трьох років війни стикається з катастрофічною нестачею їжі. За даними Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП), близько п’яти мільйонів українців опинилися у кризовій ситуації з продовольством. Найгірше — на півдні та сході країни, особливо в районах поблизу лінії фронту.
Українці змушені відмовлятися від їжі, щоб нагодувати дітей, позичати гроші на продукти або жити на межі голоду. У Херсонській області понад половина людей недоїдають, а в Запорізькій і Донецькій областях майже кожен другий стикається з нестачею їжі.
Згідно з моніторингом ВПП, 72% тих, хто отримує продовольчу допомогу, визнають, що змушені купувати менш поживні продукти, пропускати прийоми їжі або залазити в борги, щоб прогодувати родину. У шести прифронтових регіонах майже третина населення регулярно не доїдає.
Причини — розбита інфраструктура, перебої з постачанням та відсутність можливості заробити на життя. Навіть там, де магазини працюють, багато сімей не можуть дозволити собі якісні продукти. За останній рік ціни на основні харчі зросли на 25%, а овочі подорожчали у два-три рази.
Третині населення прифронтових регіонів через три роки війни катастрофічно не вистачає їжі. Приблизно п’ять мільйонів українців стикаються з проблемою продовольчої безпеки, причому найбільші потреби зосереджені в районах поблизу лінії фронту. Про це йдеться у релізі Всесвітньою продовольчої програми ООН.
Мільйони українців недоїдають, щоб дати достатню кількість їжі своїм дітям, інші залазять у борги, щоб купити для сім’ї достатню кількість продуктів.
Найгірша ситуація на півдні та сході України. За даними ООН, понад половина людей у Херсонській області стикаються з сильним голодом, а двоє з кожних п’яти людей стикаються з голодом у Запорізькій та Донецькій областях на сході.
“За даними моніторингу ВПП, 72% тих, хто отримує продовольчу допомогу, повідомили, що їм доводиться купувати менш поживні продукти, голодувати або позичати гроші, щоб прогодувати сім’ю. У шести прифронтових регіонах майже третина всіх людей відчуває нестачу їжі”, — повідомляють в ООН.
Проблеми з продовольством виникають через нерегулярні поставки, пошкоджену інфраструктуру та відсутність можливостей заробити гроші на їжу.
“Там, де працюють супермаркети та поставки продуктів налагоджені, багато сімей не можуть дозволити собі поживну їжу. Вартість основних продуктів харчування зросла на 25% за останній рік, а деякі основні овочі подорожчали більш ніж удвічі”, — йдеться у повідомленні.
Весна – це час, коли потрібно оновлювати свій гардероб та нарешті забути про масивні чоботи…
За рішеннями суду менше ніж за рік було заблоковано 26 тисяч банківських рахунків громадян. Це…
Російські окупаційні війська роблять спроби обійти оборону Торецька. Вони використовують підземні шляхи для проникнення до…
У Чехії запропонували зміни до правил надання притулку та міграції, які передбачають встановлення суворішого контролю за місцем проживання іноземця.…
У Мексиці двоє працівників похоронних бюро побилися на вулиці через тіло чоловіка, який загинув, прикрашаючи свій будинок. Про…
Погодні метаморфози продовжують дивувати, а стабільне тепло не збирається встановлюватися найближчими днями. Робочий тиждень розпочнеться в Україні з прохолодної…