Сьогодні йде багато розмов про можливе перемир’я, припинення гарячої фази війни з початком предметних переговорів, але важливо розуміти, що із закінченням активних бойових дій може статися так, що воєнний стан скасують, а мобілізацію залишать. Про це в інтерв’ю “РБК-Україна” заявив юрист Дмитро Франчук.
Фахівець зазначив, що режим мобілізації регламентується законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Відповідно до його положень, загальна мобілізація проводиться тільки в умовах воєнного стану або у разі загрози нападу. Однак є низка варіантів того, як продовжити мобілізаційні заходи після скасування воєнного стану: внести поправки до закону, які дозволять проводити мобілізацію без воєнного стану; оголосити режим часткової мобілізації, який запроваджується указом президента за згодою парламенту; активно залучати резервістів підтримки боєздатності армії через постійні ротації.
“Якщо Україна отримає достатньо військової допомоги та гарантій безпеки від міжнародних партнерів, особливо США, НАТО та країн ЄС, потреба в мобілізації може зменшитись. Однак зниження рівня підтримки або її відсутність може навпаки змусити уряд шукати внутрішні резерви для оборони”, — наголосив експерт.
Австралійські дослідники, які перебувають на борту криголама RSV Nuyina, під час дослідження морського дна поблизу льодовика Денман…
В Україні почав діяти новий механізм виплати пенсій для переселенців, українців за кордоном та на…
Україна подолала останню перешкоду на шляху інтеграції в європейський ринок мобільних послуг. Тож країна ще сильніше…
Питання залучення жінок до мобілізації в Україні не є критичним у 2025 році, проте чи…
Справжнім жахіттям для будь-якого мандрівника є втрата зареєстрованого багажу в процесі його завантаження на літак…
Згідно із Законом України «Про Національну поліцію», правоохоронці мають право зупиняти транспортні засоби лише за…