Міністерство освіти та науки України повідомило, що до 2029 року кількість першокласників може скоротитися щонайменше на 30% порівняно з поточними показниками.
Ця тенденція, викликана зниженням народжуваності останніми роками, вимагає негайних дій із боку громад та перегляду підходів до організації шкільної мережі.
Докладніше про те, що в Україні шкіл стане ще менше, інформує Стіна.
Заступник міністра освіти та науки Галина Кузьмичова наголосила, що вже зараз спостерігається значне зменшення кількості дітей молодших класів.
“Кількість тих дітей, які зараз навчаються у першому класі по відношенню до тих, які навчаються у сьомому, менша на 30%. І якщо взяти статистику народжуваності останніх років, то до 2029 року до першого класу підуть ще на 30% менше дітей, ніж зараз навчаються у першому класі. Спираючись на ці дані, ми маємо будувати нашу майбутню інфраструктурну політику”, – наголосила вона.
Галина Кузьмичова наголосила на необхідності адаптації існуючої мережі навчальних закладів під нові реалії. Найважливішим критерієм має стати як збереження шкіл, а й забезпечення високої якості освіти.
“Ми можемо далі продовжувати замовчувати і бути в ілюзії, що майже 13 тисяч шкіл по Україні мають потенціал для життя. Це може бути політично вигідною позицією. Але чи це відповідає дійсності? Ні, звичайно. Адже понад 50% шкіл уже зараз мають наповненість 200 і менше дітей. А далі буде ще менше”, – додала заступник міністра.
На думку Кузьмичової, ключову роль в оптимізації мережі шкіл мають відігравати місцеві громади. Вона наголосила, що підхід до формування освітньої інфраструктури має ґрунтуватися не на збереженні будівель, що дісталися у спадок від радянського періоду, а на здатності цих установ надавати якісну та сучасну освіту.
Лютий 2025 року принесе кілька магнітних бур, які можуть вплинути на здоров’я метеозалежних людей. Вчені…
В Україні діє багато програм фінансової підтримки для ВПО та людей, що постраждали від війни.…
Всім нам час від часу сниться щось неприємне. Наприклад, як за нами хтось женеться, або ми…
Російська економіка стоїть перед загрозою масштабного стрибка корпоративних банкрутств, йдеться в доповіді російського аналітичного центру…
Висока температура повітря може вбити на 50% більше людей у Європі до кінця століття. Кількість загиблих від…
З 1 лютого 2025 року у навчальних закладах запроваджуються нові ціни на дитяче харчування. Зміни…