Риба в Чорному морі може стати токсичною через нафтопродукти, які потрапили у воду в результаті аварії російських танкерів “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239” 15 грудня 2024 року в Керченській протоц. На узбережжя Одещини знов викинуло токсичні згустки.
Як розповів керівник громадської організації “Зелений Лист”, хімік, біолог Владислав Балінський, наразі він досліджує зразки нафтопродуктів, які знов викинуло на узбережжя Одещини. Він пояснив, що зразки йому передали співробітники Національного природного парку “Тузлівські лимани”.
За словами Балінського, на жаль, згустки, які він досліджує, не містять пісок та мушлі, що вказує на той факт, що нафтопродукти пересувалися у товщі води.
“Це погано. Мазут зберіг всі свої властивості, зокрема, летючі… Він й зараз дуже смердючий”, – сказав фахівець.
Він уточнив, що через викиди у водному середовищі змінюється кисневий режим, зграї риби, що мігрує, можуть накопичувати токсичні нафтопродукти та в результаті постраждають всі харчові ланцюги – птахи, що харчуються рибою, китоподібні, люди.
“Великий токсичний вплив. Шар, який формується на поверхні, не дозволяє кисню проникати, що приводить до заморних процесів. Отруєння по харчових ланцюгах, основа яких – фітопланктон, звідти ланцюг йде до зоопланктону…”, – каже еколог.
Як повідомив доктор біологічних наук, співробітник парку “Тузлівські лимани” Іван Русєв, три дні працівники заповідника обстежували узбережжя Чорного моря в межах нацпарку для виявлення забруднених ділянок мазутом. Обстежено майже 40 км піщаного пересипу та знайдено “свіжу” ділянку протяжністю 200 м, шириною 30-70 см.
Йдеться, що цей мазут викинуто на узбережжя в неділю, 26 січня, у вигляді дрібних фракцій розміром 3-4 мм.
“Відібрані проби на дослідження в Одесі у приватну професійну лабораторію Влада Балінського. Увесь мазут вагою до 4 кг зібрано з пересипу. Зараз у нацпарку на узбережжі мазуту немає, але немає і жодних гарантій того, що його море знову не викине, оскільки мільйони дрібних фракцій ще дрейфують в водах північно-західної частини Чорного моря”, – наголосив науковець.
Він додав, що потрібні ресурси для того, щоб оперативно виявляти, терміново збирати й знищувати нафтопродукти, а у нацпарку таких можливостей немає.
“Неподалік море також викинуло рідкісного червонокнижного птаха в мазуті – червоношию гагару, яку хвилями знову винесло у море”, – констатував науковець.
Ірландський лоукостер Ryanair відомий досить суворими вимогами до провезення багажу. Пасажири авіакомпанії скаржаться, що їх…
Українці віком від 18 до 24 років, які хочуть укласти контракт на службу у війську,…
Вже за місяць-два українці можуть отримати повну свободу у переказах з картки на картку. Національний…
Україна активно працює над законодавчими ініціативами щодо створення системи військової поліції. Так, Верховна Рада розглядає…
Міністерство освіти і науки України офіційно скасувало нагородження випускників 11-х класів золотими та срібними медалями…
Шахраї вигадали чергову схему, щоб виманити гроші в довірливих людей. Вони надсилають незамовлені посилки, за…