Питання демобілізації під час повномасштабної війни — складне і вирішити його в Україні поки немає можливості. Так пояснюють посадовці. При цьому повсякчас шириться інформація про наявність відповідного законопроєкту.
ЗМІ писали, що демобілізація військових з фронту можлива лише за умови “накопичення на військовому обліку в ТЦК та СП достатньої кількості військово-навченого ресурсу та залучення громадян на службу до ЗСУ в задовільних обсягах”. Зазначалося, що Міноборони напрацювало проєкт закону про удосконалення механізмів ротації, визначення порядку та умов звільнення зі служби для деяких категорій військових під час воєнного стану.
У Полтавському обласному ТЦК та СП пояснили, що законопроєкт було направлено на погодження до Генерального штабу Збройних Сил України, проте там його не підтримали, аргументуючи тим, що його внесення на розгляд ВР можливе лише за умови накопичення на військовому обліку в ТЦК та СП достатньої кількості військово-навченого ресурсу та залучення громадян на службу до ЗСУ в задовільних обсягах.
Але, на превеликий жаль, сьогодні є наступні реалії:
“Звичайно ж у таких реаліях не доводиться говорити про “залучення громадян на службу до ЗСУ в задовільних обсягах” і, відповідно, про звільнення зі служби військовослужбовців, які тривалий час виконують завдання в районах ведення бойових дій”, — зазначили в ТЦК.
Естонія має намір попросити НАТО розмістити в Балтійському морі "флот стримування" після обриву підводних кабелів,…
В Україні всі громадяни чоловічої статі мають обов’язково стати на військовий облік у рік досягнення…
Вибір вбрання для весілля – завжди делікатне питання, і червоний колір у цьому контексті викликає…
Експерти та користувачі одноголосно визнали Samsung Galaxy S24 Ultra найкращим смартфоном 2024 року. Цей флагман…
Україна отримала перші 58 зі 155 танків Leopard 1A5 після того, як ФРН змогла усунути…
Прикордонники затримали у Карпатах групу чоловіків, які намагалися втекти до Румунії. Четверо мешканців Запорізької області…