Обмеження доступу до державних реєстрів Мін’юсту, включно з Реєстром прав на нерухоме майно, через російську кібератаку не несе ризику незаконного заволодіння майном українців. Усі подібні заяви є маніпуляцією, повідомили у міністерстві.
Там зазначили: з юридичного погляду, реєстрація – це не просто внесення запису до Державного реєстру прав на нерухоме майно, пише портал Стіна
“Основою для реєстрації слугують документи, видані чи посвідчені компетентним суб’єктом. Саме тому власники майна мають бути впевнені у непорушності їхніх прав. Усі дії в реєстрі автоматично фіксуються: хто, коли і яку реєстраційну дію здійснив. Тож розмови про ризик незаконного заволодіння майном через обмежений доступ до реєстру – маніпуляція”, – йдеться у повідомленні.
При цьому в Мін’юсті нагадали: через найбільшу за останній час кібератаку росіян зараз неможливо ні отримати дані з реєстру, ні внести зміни. Орієнтовний термін відновлення реєстрів – 2 тижні.
Міністерка юстиції Ольга Стефанішина наголосила: внаслідок російської хакерської атаки на державні реєстри України не зафіксовано витоку даних. Вся інформація, яка міститься в електронних системах, має бекапи і буде відновлена, тобто про втрату даних теж не йдеться.
“Я отримала інформацію від голови Державної служби спецзв’язку та захисту інформації, що витік даних поки не підтверджується”, – сказала очільниця Мін’юсту.
Вона уточнила, що зараз реєстри на “карантині”, проводяться додаткові перевірки. “Найголовніше: загрози втрати даних немає, всі реєстри будуть відновлені. Прошу громадян проявити певне терпіння”, – запевнила Стефанішина.
Також вона пояснила, що всі державні реєстри мають бекап. Інформація зарезервована у повному вигляді, у якому реєстри працювали до атаки.
У пошуках стійких методів будівництва майбутніх поселень на Марсі вчені запропонували нетрадиційне рішення: використовувати людські…
Палата депутатів Чехії ухвалила в третьому читанні пакет законів Lex Ukraine VII, який дозволяє продовжити…
Заможні росіяни знайшли спосіб обходити санкції для купівлі люксових брендів. Для цього вони використовують індустрію особистих покупців,…
Спираючись на досвід попередніх воєн у Європі, близько половини українських біженців не повернуться в Україну,…
Українські фізособи-підприємці (ФОП) з 1 січня 2025 року сплачуватимуть податки за новими ставками – закон про застосування…
У 2025 році українцям, які проживають або працюють у Польщі, важливо стежити за терміном дії…