З якими хворобами не мобілізують у листопаді

В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Деякі категорії громадян не підлягають призову на службу за станом здоров’я.

Оновлений список захворювань, що звільняють під мобілізації прописано в постанові Кабінету міністрів №560. Також згідно з чинним законодавством, всі військовозобов’язані мають пройти військово-лікарську комісію.

Захворювання, при яких військовозобов’язаних визнають непридатними до служби:

  • тяжкі інфекційні захворювання: активний туберкульоз з розпадом легеневої тканини, важкі форми вірусних гепатитів та ВІЛ за наявності ускладнень;
  • хвороби органів дихання: особливо тяжкі форми астми та хронічні хвороби легенів зі значними порушеннями дихальної функції;
  • шкірні захворювання: зокрема, атопічний дерматит з ураженнями, герпетиформний дерматит і поширені форми звичайної пухирчатки;
  • порушення кісткової системи: артропатії, хвороби суглобів і хребта, а також деформації, травми кінцівок, включаючи ампутацію кінцівок на будь-якому рівні;
  • хвороби нирок і сечостатевої системи зі значними порушеннями функцій і нирковою недостатністю.

Також не підлягають мобілізації люди з такими хворобами: з первинними та вторинними новоутвореннями, розладами психіки та поведінки.

Не беруть до армії з захворюваннями: системи кровообігу, органів травлення, нервової системи, крові та кровотворних органів. А також з хворобами ока, вуха та придаткового апарату, із важкими захворюваннями ендокринної системи, порушенням харчування та метаболізму.

Військовозобов’язані жінки з діагностованими запальними процесами в органах малого таза або з серйозними функціональними порушеннями статевих органів не підлягають до військової служби.

Нагадуємо, що особи з інвалідністю будь-якої групи звільняються від мобілізації. Проте новий закон вводить певні винятки та уточнення.

Люди, які отримали інвалідність після 24 лютого 2022 року, мають пройти повторний медогляд. Це стосується чоловіків віком від 25 до 50 років, за винятком тих, у кого групу інвалідності було підвищено або знижено, якщо в них відсутні кінцівки чи є серйозні захворювання, поранення, отримані під час захисту України.

Чоловіки з інвалідністю, в тому числі ІІІ групи, можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання. Якщо громадянину, який має інвалідність, надходить повістка, необхідно з’явитися до ТЦК із документами, що підтверджують статус інвалідності.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Готували підриви і пожежі: у Польщі викрито міжнародну диверсійну групу

У Польщі правоохоронці затримали чотирьох людей за підготовку та здійснення міжнародної диверсійної діяльності. Фігуранти готували пошкодження промислових…

3 хв. ago

Не врятують навіть оновлені дані: кого з чоловіків примусово доставлять до ТЦК

Військовозобов'язані українці, які оновили дані у додатку "Резерв+", почали отримувати повідомлення про порушення військового обліку…

12 хв. ago

Летовище майбутнього: Саудівська Аравія будує найбільший аеропорт планети

Шість гігантських злітно-посадкових смуг, 12 квадратних кілометрів магазинів і цінник у 23 мільярди фунтів стерлінгів…

17 хв. ago

До України йдуть прохолода та мокрий сніг: синоптикиня назвала точні дати

В Україні продовжує панувати поле підвищеного тиску, тому істотних змін погоди найближчим часом не передбачається. Однак на…

21 хв. ago

Гучний скандал навколо будинку у Києві, де “Шахед” убив 14-річну дівчинку: подробиці шокують

Розбита російським "Шахедом" київська багатоповерхівка — ці кадри шокували мільйони українців наприкінці минулого грудня, облетівши…

31 хв. ago

Вінстон Черчилль повернувся: привид прем’єра Британії помічений у жіночому туалеті

Вінстон Черчилль не може спочити навіть після смерті, і тепер він обрав собі незвичне місце…

36 хв. ago