В Україні планують оновити державну підсумкову атестацію (ДПА) для учнів 4-х і 9-х класів. Перші випробування нової моделі ДПА для учнів 4-го класу відбулися навесні 2024 року, а пілотне тестування для 9-класників заплановане на 2026 рік.
Це частина стратегії розвитку освітніх оцінювань, яку розробив Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО). Ця стратегія була затверджена у 2019 році і враховує концепцію Нової української школи. Однак через пандемію COVID-19 та війну реалізація планів затрималася.
Результати пілотування для 4-класників у 2024 році вказали на необхідність змін в системі оцінювання. Тому у 2025 році буде проведено другий етап тестування оновленої ДПА для 4-класників.
“Дані, отримані за його підсумками, не позначаться на підсумкових (річних) оцінках учнів/учениць, натомість їх використають для уточнення підходів до оцінювання, розроблення моделі тестування, яка має забезпечувати якомога повніше охоплення обов’язкових результатів навчання, визначених новим Державним стандартом початкової освіти й чинними освітніми програмами для початкової школи”, – пояснили в центрі.
В Українському центрі оцінювання якості освіти сказали, що розробка моделі оцінювання для учнів 9-х класів є складним завданням. Це зумовлено тим, що обсяг освітніх галузей, які охоплює ДПА для 9-го класу, значно більший, ніж у початковій школі.
Крім того, учні 9-х класів навчаються за різними програмами, які відрізняються за змістом. Попри це, найбільш імовірно, що ДПА для 9-х класів проводитимуть у форматі комп’ютерного тестування. Результати будуть доступні як учням, так і вчителям.
“Зрозуміло, що проведення ДПА–9 на комп’ютерній основі пов’язане з багатьма проблемами: від якості техніки в закладах до дотримання академічної доброчесності під час проведення тестувань. Процес імплементації нової моделі ДПА–9 буде тривалим і багаторічним”, – пояснили в УЦОЯО.
Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) вже розпочали підготовку до створення нової моделі оцінювання знань учнів 9-х класів. Вони планують перевіряти не тільки мовно-літературні та математичні навички, а й знання з громадянської освіти, історії, іноземних мов та природничих наук.
В Україні тривають суперечки щодо мобілізації. За словами радника президента США Джейка Саллівана, основна проблема…
Принц Гаррі та Меган Маркл назвали свою доньку Лілібет на честь її прабабусі по батьківській лінії…
Українські чоловіки, які отримали роботу після 18 травня 2024 року, більше не зможуть претендувати на…
В Україні сфальсифіковані понад 25% молочних продуктів, що надходять на ринок. Найчастіше підробляють масло, сири,…
Росія відчуває кадровий дефіцит у війні проти України та звернулась до КНДР за допомогою. У…
Російська армія завдала удару по Дніпру міжконтинентальною балістичною ракетою (МБР). Повітряні сили не повідомили деталей про тип…