Які автомобілі зможе зупиняти військова поліція: відповідь нардепа

Військова поліція, створення якої вже підтримали у Верховній Раді, зможе зупиняти тільки транспортні засоби, що належать військовим або Міністерству оборони. Відтак цивільні авто вона не зупинятиме. Принаймні так кажуть у комітеті парламенту з питань правоохоронної діяльності. 

Зокрема голова комітету Сергій Іонушас в ефірі телемарафону зазначив, що повноваження військової поліції будуть розповсюджуватись виключно на військовослужбовців Збройних сил України і резервістів. Про військовозобов’язаних у закопроєкті не йдеться. 

“Військова поліція – це для військових, про військових та щодо військових. Повноваження військової поліції не будуть розповсюджуватись на цивильних. Вони будуть розповсюджуватись виключно на військовослужбовців ЗСУ та резервістів, які знаходяться на зборах а отже прирівнюється до військовослужбовців”, – сказав він.

Створення військової поліції в Україні – що відомо

У середу, 19 червня 2024 року, Верховна Рада України зробила перший крок до створення військової поліції, ухваливши в першому читанні законопроект №6569-д. Документ пропонує створити нове військове формування з правоохоронними функціями. Координувати діяльність військової поліції має Кабмін через міністра оборони. До її повноважень увійдуть:

  • попередження, виявлення та припинення кримінальних та адміністративних правопорушень у Міноборони, ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту;
  • провадження у справах про адміністративні правопорушення, віднесені законом до компетенції військової поліції;
  • оперативно-розшукова діяльність;
  • забезпечення правопорядку та військової дисципліни серед військовослужбовців ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту, військовозобов’язаних та резервістів під час проходження ними зборів, у місцях дислокації військових частин, установ освіти, військових об’єктах, у військових містечках, а також на вулицях та у громадських місцях, на залізничних станціях (вокзалах), у морських (річкових) портах, аеропортах;
  • превентивна та профілактична діяльність щодо запобігання кримінальним та іншим правопорушенням;
  • захист життя, здоров’я, прав та законних інтересів військовослужбовців, а також військовозобов’язаних та резервістів під час проходження ними зборів;
  • захист державного майна від протиправних посягань;
  • виконання адміністративних стягнень та покарань за скоєння кримінального правопорушення щодо військовослужбовців;
  • контроль за виконанням законодавства з безпеки дорожнього руху водіями під час використання транспортних засобів Міноборони, ЗСУ, Державної спеціальної служби транспорту та інших військових формувань;
  • забезпечення виконання інших, визначених законом, завдань з питань національної безпеки у військовій сфері, у сфері оборони у мирний час та особливий період.
Ольга Степанова

Recent Posts

Глибоко під поверхнею Місяця виявлено несподіваний рух: що там відбувається

Астрономи провели аналіз нових даних, отриманих з орбітальних космічних апаратів, що обертаються навколо Місяця, що…

5 хв. ago

Вихід на пенсію у 2024: скільки треба мати стажу в 60, 63 та 65 років

В Україні для виходу на пенсію літнім особам треба досягти 60, 63 або 65 років…

13 хв. ago

Астероїд, який згубив 66 млн років тому динозаврів, був не один: що йому допомогло (фото)

Історія нашої планети налічує понад 4,5 мільярда років і за цей час вона встигла стати…

20 хв. ago

Демократи звинувачують Ізраїль у втручанні в американські вибори, – The Hill

Члени Демократичної партії США дедалі більше підозрюють, що прем’єр-міністр Ізраїля Біньямін Нетаньяху намагається втрутитись у внутрішню політику…

29 хв. ago

Росія виключить “Талібан” зі списку терористів

У МЗС РФ повідомили про завершення правової роботи над виключенням "Талібану" зі списку терористів. Про…

38 хв. ago

Економічне бронювання в Україні: коли запрацює та яких змін очікувати

В Україні запроводять модель економічного бронювання. Наразі розглядають три моделі, рішення про це вже ухвалено - повідомив нардеп…

46 хв. ago