Війська рф змінили свою тактику, атакуючи українську інфраструктуру навесні. Враховуючи літню спеку та користування кондиціонерами, експерти говорять про ймовірні блекаути влітку. До чого готуватися і чи будуть відключення – пише 25 квітня AIN.UA.
За словами СЕО YASNO Сергія Коваленка, атаки насамперед вплинуть на бізнес, особливо на великі виробництва.
«Укренерго», балансуючи систему, доводить операторам системи розподілу ліміти споживання. Оператори визначають, як в ці ліміти вкластися і звертаються до бізнесу, який споживає найбільше електроенергії, просять вимкнути на підприємстві, наприклад, один конвеєр.
«Цього може вистачити, щоб на певний час знизити навантаження на систему. Завдяки такій економії зараз вдається балансувати енергосистему на Криворіжжі», — додає Коваленко.
Водночас для великого бізнесу є опція імпорту електроенергії.
«Коли конкретне підприємство підпадає під графіки відключень, постачальник або трейдер може закупити для нього електроенергію на європейському ринку. Є декілька умов: інфраструктура об’єкту має бути неушкодженою та нормально працювати», — розповідає СЕО YASNO.
Втім, опція імпорту не підійде для малого бізнесу: такий варіант може бути занадто збитковим. Тому, найімовірніше, кавʼярні, СТО, невеликі цехи та IT-компанії потраплятимуть під графіки відключень, як і побутові споживачі, зазначають в YASNO.
Очільник «Укренерго» Володимир Кудрицький наголосив, що енергетики працюють над відновленням безперервно.
З 22 до 31 березня фахівці відновили і замінили високовольтне обладнання на підстанціях, яке дає можливість передати потужність близько 2000 МВт.
«Це дорівнює споживанню великої європейської столиці з населенням більше 3 млн людей, як, наприклад, Київ», — зазначив Кудрицький.
«ДТЕК Київські електромережі» вже готується до опалювального сезону у 2025 році. У планах – оновити 791 енергооб’єкт (до минулої зими оновили 770) та відремонтувати 46 кілометрів повітряних ліній. Також проведуть аудит наявного обладнання та створять резерв, щоб у разі надзвичайної ситуації швидко відновити мережу.
До того ж, з 1 липня 2024 року «Укренерго» приєднується до європейського ITC-механізму: інфраструктурні та технологічні втрати в українській магістральній мережі за умови транзиту електроенергії з європейських країн компенсуватимуть оператори енергосистем ENTSO-E.
Це працюватиме так: що більший річний обсяг транзитної електроенергії, яка «пройшла» українською мережею, то більше коштів Україна зможе отримати для розвитку енергетичної інфраструктури, пояснює очільник «Укренерго» на своїй сторінці у фейсбуці.
Володимир Омельченко додає, що в короткотривалій перспективі є сенс відновлювати обʼєкти генерації, зокрема вугільні теплові блоки. У довгостроковій перспективі краще розвивати децентралізовану систему.
«Замість інвестицій у вугільну генерацію, є сенс інвестувати у сонячні й вітрові електростанції, генерацію на біопаливі та газові поршневі електростанції», — каже Директор енергетичних програм у «Разумков Центр».
Це – частина плану з підготовки до осінньо-зимового періоду.
Бізнес:
Побутові споживачі:
Голлівудська зірка виховує шістьох дітей – 23-річного Меддокса, 20-річного Пакса, 19-річну Захару, 18-річну Шайло і 16-річних…
Ракета "Орєшнік", якою Росія вдарила по Дніпру 21 листопада, є абсолютно новою розробкою, а не…
Під час воєнного стану в Україні багато військовозобов’язаних стикаються з питанням, чи можуть їм виписати…
У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…
Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…
Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…