З інвалідністю можуть відправити на “нуль”: мобілізація можлива у трьох випадках

В Україні триває воєнний стан і призов військовозобов’язаних чоловіків. Для деяких категорій діє відстрочка від мобілізації, і серед них – особи з інвалідністю. У більшості випадків вони звільнені від армії, але є винятки.

Ми розібралися, яка група інвалідності звільняє від мобілізації та в яких випадках такий чоловік може потрапити на фронт.

Чи можна мобілізувати з інвалідністю в Україні

Мобілізація з інвалідністю у 2025 році не проводиться. Ці особи звільняються від призову незалежно від групи. Але таким чоловікам потрібно оформити офіційну відстрочку в ТЦК, щоб скористатися своїм правом.

Раніше з’являлася інформація про те, що в Україні можуть ввести мобілізацію з інвалідністю 3 групи. У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, за яким передбачено скасування відстрочки для таких осіб, однак його ще не ухвалено.

Чи потрібно йти до військкомату з інвалідністю, якщо прийшла повістка

Від ТЦК може прийти повістка чоловікам з інвалідністю. Це не є порушенням закону – працівники територіальних центрів можуть видавати повістки та направляти на ВЛК кого завгодно. У такому разі потрібно з’явитися у військкомат і надати документи з підтвердженням інвалідності. Якщо чоловік доведе, що має відстрочку, то уникне можливого штрафу.

Це особливо стосується тих випадків, коли чоловік взагалі не стоїть на обліку в ТЦК. У такому разі у військкоматі можуть навіть не знати про його інвалідність.

Яка група інвалідності не потрапляє під мобілізацію

Кого можуть мобілізувати з інвалідністю

Мобілізація осіб з інвалідністю можлива у трьох випадках:

  • За добровільною згодою. Якщо такий чоловік сам хоче потрапити на фронт і не має серйозних проблем зі здоров’ям, то може підписати контракт добровольця.
  • Якщо немає відстрочки. Наявність інвалідності не дорівнює відстрочці. Після отримання посвідчення по інвалідності чоловікові потрібно звернутися до ТЦК і отримати офіційне звільнення від мобілізації. Якщо цього не зробити, то особа вважається придатною до служби і може отримати бойову повістку.
  • Якщо інвалідність не підтвердили після перегляду. Чоловіки, які отримали діагноз після початку повномасштабної війни, мають пройти перекомісію. Якщо експертна комісія не підтвердить інвалідність, то особа втратить відстрочку.
Ковальчук Світлана

Recent Posts

США розгнівалися, що Україна потопила крейсер “Москва” без попередження, – NYT

У США розгнівалися, коли українські війська потопили крейсер "Москва" без попереджання. Також Вашингтон був здивований,…

3 хв. ago

Які доплати передбачені для пенсіонерів 65-70 років у 2025 році

В Україні у 2025 році підвищать виплати пенсіонерам. Згідно з постановою Кабміну № 209, доплати будуть надаватися непрацюючим пенсіонерам із достатнім…

7 хв. ago

Виплати переселенцям: чи можуть їх отримувати ВПО, які виїхали за кордон

Через війну, яку розпочала Росія, багато українців змушені були покинути свої домівки і стати внутрішньо переміщеними особами…

16 хв. ago

У Раді вже наполягають на завершенні війни: причина у риториці Європи

Питання припинення вогню в Україні обговорюють західні партнери. Однак, якщо президент США Дональд Трамп наголошує…

24 хв. ago

Мільйон отримати мають усі, хто пішов добровільно в армію до 24 років, – Білецький

Андрій Білецький висловився щодо контракту для 18 – 24-річних юнаків і дівчат. На його думку,…

35 хв. ago

Двом категоріям українців виплатять по 10 800 грн: кого підтримають копійчиною

Українці під час війни продовжують отримувати підтримку не лише від держави, а й благодійників. Наприклад,…

42 хв. ago