Приватизація водоканалів може перетворитися на справжню катастрофу. У Європі цей шлях вважають небезпечним, тому суворо забороняють передавати такі об’єкти приватним компаніям.
Фахівець у сфері ЖКГ Олег Попенко пояснив, що ухвалення закону №6013, який дозволяє продавати українські водоканали, може стати початком величезних проблем. Як приклад він наводить Австрію та Німеччину, де діють закони, що захищають водоканали від приватизації. А в нас чомусь вирішили ризикнути, повідомляють в інтерв’ю Юрія Романенка.
Найбільша загроза — це перебої з водопостачанням. У зимовий період все може закінчитися тим, що за кілька днів міста залишаться без води та каналізації. При сильних морозах системи просто замерзнуть і вийдуть з ладу. І це не гіпотеза. Уже є приклад Лубен, де після приватизації водоканал довели до катастрофічного стану. Повернути його у власність громади виявилося мало — відновлення обійшлося дуже дорого і тривало роками.
На сьогодні водоканали й без того ледве зводять кінці з кінцями. Їхні борги за електроенергію перевищують 11 мільярдів грн, а сама електроенергія за рік здорожчала на 70%. Після приватизації цю фінансову прірву ніхто не перекриватиме, а навпаки — тарифи можуть зрости до 170 грн за кубометр води. Це рівень польських цін, але українці не мають таких доходів.
За словами Попенка, приватні компанії не зацікавлені в дрібних збиткових водоканалах. Тому багато населених пунктів можуть залишитися взагалі без централізованого водопостачання. До того ж, приватизація таких стратегічних об’єктів загрожує безпеці країни, адже каналізаційна система — вразливе місце будь-якої міської інфраструктури.
З огляду на європейський досвід, така приватизація йде врозріз із міжнародними стандартами та несе ризики втрати контролю над важливими ресурсами.
Відключення світла в Україні вже не новина, але вже запроваджуються графіки і на подуку води…
ПриватБанк звернув увагу клієнтів на необхідність актуалізації особистих даних, що є обов’язковою умовою обслуговування відповідно…
Загальний статок мільярдерів, які останнім часом покинули Росію, становить майже 110 мільярдів доларів. Такі підрахунки…
В Україні планують збільшити штрафи за порушення мобілізації. Відбулося значне збільшення кількості штрафів за порушення…
Генеральний директор YASNO Сергій Коваленко спростував "сенсаційність" інформації про відключення електроенергії за борги, яка останніми…
Норвегія викрила компанію, що підробляла страхові документи для російських танкерів. Наразі фірма знаходиться під слідством.…