Поблажок не буде: ТЦК готує жорсткіші методи – що зміниться

Оскільки кожен військовозобов’язаний чоловік віком від 18 до 60 років має бути на обліку, порушення цього правила може мати серйозні наслідки. Станом на січень 2025 року понад пів мільйона чоловіків в Україні вже оголошені в розшук за порушення правил військового обліку.

Це адміністративний розшук, ініційований Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, а не кримінальний, і його мета — доставити порушника до ТЦК для складання акта адміністративного правопорушення.

Основні причини, через які чоловіків оголошують у розшук, досить різноманітні. Однією з основних причин є те, що особи не перебувають на військовому обліку за адресою свого постійного місця проживання. Це може стосуватися як людей, що змінили місце проживання, так і тих, хто працює або навчається, але не повідомив про це відповідні органи.

Іншою значною причиною є ігнорування викликів на військову службу. Чоловіки, які не з’являються на призовні комісії або не відвідують військово-лікарські комісії, також потрапляють до списку розшуку. Це стосується також випадків, коли особи ігнорують отримані повістки, що може бути кваліфіковано як ухилення від призову на службу.

Також часто виявляються порушення облікових даних, коли військовозобов’язаний не уточнив свої дані або не поставився до цього серйозно. Важливим моментом є й ухилення від взяття на облік військовозобов’язаних осіб, що також може призвести до оголошення в розшук.

Процедура оголошення в розшук досить чітка: працівники ТЦК та СП після виявлення порушення передають інформацію до поліції, яка здійснює затримання порушників. У разі підтвердження порушення, на порушника накладається штраф, розмір якого може варіюватися від 17 000 до 25 500 гривень.

Наслідки для порушників можуть бути серйозними. Внесення відмітки про порушення правил військового обліку в електронний військово-обліковий документ значить, що такий громадянин більше не буде вважатися сумлінним військовозобов’язаним. Тому навіть якщо особа буде бажати вирішити питання з обліком, це не відбудеться без участі у процесі та без сплати штрафу.

Тому важливо не ігнорувати будь-які запити від ТЦК та СП і своєчасно реєструватися на обліку. Це допоможе уникнути непотрібних штрафів і, що важливо, дозволить уникнути можливих ускладнень у майбутньому.

ТЦК та СП вказують, що зняти особу з розшуку без її особистої участі та адміністративної відповідальності неможливо. Це підкреслює важливість активної участі військовозобов’язаних у вирішенні питань, пов’язаних з їхнім військовим обліком. Водночас адміністративний розшук не означає кримінальну відповідальність — це лише вказує на порушення правил, що має бути виправлено.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Ухилянтів притиснуть ще сильніше: адвокат прогнозує зростання штрафів від ТЦК

В Україні планують збільшити штрафи за порушення мобілізації. Відбулося значне збільшення кількості штрафів за порушення…

14 хв. ago

В Yasno пояснили, кому з українців насправді відріжуть електроенергію

Генеральний директор YASNO Сергій Коваленко спростував "сенсаційність" інформації про відключення електроенергії за борги, яка останніми…

20 хв. ago

Норвезька фірма підробляла страхування танкерів РФ, – Reuters

Норвегія викрила компанію, що підробляла страхові документи для російських танкерів. Наразі фірма знаходиться під слідством.…

26 хв. ago

Підкреслять жіночність та індивідуальність: модні блузи весни-2025

Блузи - це незмінна частина гардеробу жінки вже багато років. Вони бувають святковими та повсякденними,…

32 хв. ago

ООН може спровокувати громадянську війну в Україні: як це можливо

Організація Об'єднаних Націй не має ані повноважень, ані механізмів для встановлення тимчасової адміністрації під своєю…

38 хв. ago

Такі премії навіть не снилися: керівники збиткової “Укрпошти” отримали мільйонні виплати

У деяких організаціях виплати керівникам сягають десятків мільйонів гривень. І це тільки премії. Приміром, під…

44 хв. ago