У Раді заблокували закон про повторний медогляд обмежено придатних чоловіків

У Верховній Раді зареєстрували одразу дві постанови про скасування закону №10313, який передбачає, що чоловіки, які були визнані обмежено придатними до військової служби, повинні будуть протягом 9 місяців пройти повторний медичний огляд. Доки ці проєкти постанов не розгляне Верховна Рада це блокуватиме підписання та набрання чинності ухваленого 21 березня закону. Про це свідчать картки проєктів постанов 10313-П та 10313-П1 на сайті Верховної Ради.

За словами авторки одного з проєкту постанов про скасування закону №10313 лідерки фракції “Батьківщина” Юлії Тимошенко, порівняльну таблицю, яка містить 231 правку до документа надали лише в день голосування, а тому детально ознайомитися і вивчити зміни, які пропонувались, народні депутати України не мали можливості.

“Такі ухвалені в порушення Регламенту норми вже викликали чималий негативний резонанс в суспільстві. По суті це призведе до того, що чимало реально не придатних для виконання бойових завдань громадяни, які тепер визнані “обмежено придатними”, будуть, як у відомому анекдоті, визнані, “за рекомендаціями зверху”, “придатними” і відправлені туди, де з них реально й не може бути користі для справи Оборони”, — зазначив автор іншого проєкту постанови про скасування нардеп від “Слуги народу” Георгій Мазурашу.

Він також наголосив, що частина обмежено придатних, які підуть проходити повторну ВЛК, прогнозовано стануть жертвами корупційних схем, адже навіть з реально непридатних чоловіків будуть намагатися взяти якісь “гонорари” за офіційне визнання такими.

Наразі обидві постанови надані профільному комітету для ознайомлення. Коли саме їх розглянуть невідомо.

Нагадаємо, 21 березня нардепи підтримали в другому читанні законопроєкт “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців і поліцейських на соціальний захист”. Згідно з документом, військовозобов’язані чоловіки, які мають статус обмежено придатних, зобов’язані повторно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). На отримання нового висновку про придатність або непридатність у них є дев’ять місяців.

Ольга Степанова

Recent Posts

Ще пара обстрілів, і темрява стане нормою: експерт про реальність зими без світла

Україна готується до суворої зими, але, за словами експерта з питань ЖКГ Олега Попенка, готовність…

28 хв. ago

Їж і молодій: 7 фруктів, які уповільнюють старіння краще за креми від зморшок

Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…

37 хв. ago

Де в Європі туристів обкрадають найчастіше: список найнебезпечніших країн

Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…

42 хв. ago

Батьки Бреда Пітта вже вісім років у сімейній ізоляції через Анджеліну Джолі

Голлівудські зірки розлучилися у 2016 році після 12 років сімейного життя. У Анджеліни та Бреда шестеро…

55 хв. ago

Рубль “злякався” нових погроз Путіна: валюта Росії досягла історичного дна

Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…

57 хв. ago

В Україні планують різко збільшити виплати при народженні дитини

Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…

1 годину ago