У Раді заблокували закон про повторний медогляд обмежено придатних чоловіків

У Верховній Раді зареєстрували одразу дві постанови про скасування закону №10313, який передбачає, що чоловіки, які були визнані обмежено придатними до військової служби, повинні будуть протягом 9 місяців пройти повторний медичний огляд. Доки ці проєкти постанов не розгляне Верховна Рада це блокуватиме підписання та набрання чинності ухваленого 21 березня закону. Про це свідчать картки проєктів постанов 10313-П та 10313-П1 на сайті Верховної Ради.

За словами авторки одного з проєкту постанов про скасування закону №10313 лідерки фракції “Батьківщина” Юлії Тимошенко, порівняльну таблицю, яка містить 231 правку до документа надали лише в день голосування, а тому детально ознайомитися і вивчити зміни, які пропонувались, народні депутати України не мали можливості.

“Такі ухвалені в порушення Регламенту норми вже викликали чималий негативний резонанс в суспільстві. По суті це призведе до того, що чимало реально не придатних для виконання бойових завдань громадяни, які тепер визнані “обмежено придатними”, будуть, як у відомому анекдоті, визнані, “за рекомендаціями зверху”, “придатними” і відправлені туди, де з них реально й не може бути користі для справи Оборони”, — зазначив автор іншого проєкту постанови про скасування нардеп від “Слуги народу” Георгій Мазурашу.

Він також наголосив, що частина обмежено придатних, які підуть проходити повторну ВЛК, прогнозовано стануть жертвами корупційних схем, адже навіть з реально непридатних чоловіків будуть намагатися взяти якісь “гонорари” за офіційне визнання такими.

Наразі обидві постанови надані профільному комітету для ознайомлення. Коли саме їх розглянуть невідомо.

Нагадаємо, 21 березня нардепи підтримали в другому читанні законопроєкт “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців і поліцейських на соціальний захист”. Згідно з документом, військовозобов’язані чоловіки, які мають статус обмежено придатних, зобов’язані повторно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). На отримання нового висновку про придатність або непридатність у них є дев’ять місяців.

Ольга Степанова

Recent Posts

Мобілізація за кордоном: який “сюрприз” чекає на тих, хто виїхав

Українські чоловіки віком від 18 до 60 років можуть зіткнутися із відмовою в оформленні паспорта…

7 хв. ago

Соцвиплати змусять повернути до копійки: держава погрожує судами – кого зачепить

Тисячі українців, які через війну змушені були покинути домівки, можуть несподівано отримати листа з вимогою…

14 хв. ago

У Раді визначили, коли проведуть демобілізацію

Українців цікавить питання демобілізації військових, які уже понад три роки боронять Україну. Раніше про ситуацію…

29 хв. ago

Початкові школи можуть перестати існувати: у Раді готують нову освітню реформу

Українців обурив новий законопроєкт №13120, який Верховна Рада вже зареєструвала. І хоча його подають як…

37 хв. ago

Тарифи на комунальні послуги “вичавлять” останнє: хто отримає нові платежі за воду

Найближчим часом українці можуть помітити зростання комунальних платежів у своїх рахунках через плановий перегляд тарифів…

44 хв. ago

Гайки закрутять до упору: українцям готують податковий шок з 2026 року

Починаючи з 2026 року Україна може зіткнутися з найгострішою фінансовою кризою з часів повномасштабної війни:…

52 хв. ago