Штраф за неявку в ТЦК: скільки заплатять військовозобов’язані

Військовозобов’язаний, який зігнорував повістку в Територіальний центр комплектування (ТЦК), може отримати адміністративне покарання після відповідного судового розгляду. Щоб дізнатися, чи накладений штраф, можна скористатися відкритими державними реєстрами або надіслати відповідний запит. Про особливості штрафування людей, які відмовляються оновити військово-облікові дані, розповів адвокат юридичної компанії “Де-Юре” Владислав Мартинчук на порталі “РБК-Україна”.

Мартинчук пояснив, що громадянин може самостійно встановити, чи наклали на нього штраф за неявку до військкомату чи відмову від військово-лікарської комісії (ВЛК). Для цього існує три шляхи.

  1. Офіційне звернення до ТЦК та СП. Якщо обрати такий варіант, то доведеться чекати на відповідь до 30 днів. Якщо людину представляє адвокат і звертається вже він, то відповідь надається швидше — через п’ять днів.
  2. Через портал “Автоматизована система виконавчого провадження” (АСВП). У спеціальних полях потрібно ввести прізвище, ім’я, по батькові, дату народження. Після цього, якщо на громадянина накладено штраф, то система виведе докладну інформацію.
  3. Через портал “Єдиного реєстру боржників“. Тут вказується та ж інформація, що й для виконавчих проваджень.

Інформація про штраф з’являється на порталі АСВП в тому випадку, якщо на людину накладено штраф, а вона його не сплатила. Тоді до роботи береться виконавча служба, розповів адвокат. Після цього дані про оштрафованого з’являються в реєстрі боржників.

Мобілізація в Україні — який розмір штрафу

Згідно зі ст. 210-1 Кодексу про адміністративні правопорушення, військовозобов’язаного, який зігнорував повістку, можуть покарати за “порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Розмір штрафу залежить від того, це перше чи повторне порушення, а також чи є людина посадовцем:

  • перше порушення звичайних громадян — 100—200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ — це 17 грн), посадових осіб — 200—300 НМДГ;
  • повторне порушення — 200—300 НМДГ, для посадових осіб — 300—500 НМДГ.

За словами адвоката, військовозобов’язаного покарають штрафом від 3400 грн до 5400 грн, і він зобов’язаний його сплатити. Якщо добровільно не сплатить, то гроші стягуватиме виконавча служба в примусовому порядку. Дані громадянина вносять у реєстр боржників і тоді з’являються певні обмеження — він не зможе відчужувати (продати, дарувати) належне йому майно.

Ольга Степанова

Recent Posts

Китайські спецслужби виявили у прибережних водах шпигунські пристрої

Спецслужби Китаю виявили у прилеглих морських акваторіях іноземні шпигунські пристрої. Про це із посиланням на…

9 хв. ago

Дуже дорогі в ремонті: які авто експерти не радять купувати

Загальновідомим є факт, що авто преміум-класу зазвичай мають завищені ціни. У багатьох випадках ви просто переплачуєте за…

11 хв. ago

До 25 грн за кубометр: Українцям може загрожувати “космічне” подорожчання  газу

Наступного, 2025 року, українцям доведеться розщедритися на опалення, газ та електроенергію. Олег Попенко, голова ГО…

24 хв. ago

Після Меттью Перрі померла ще одна акторка серіалу “Друзі”

Американська актриса, співачка та танцівниця Террі Гарр, відома своїми ролями в серіалі "Друзі" та комедії…

28 хв. ago

Мобілізація 2024 з 1 листопада: кого призиватимуть у першу чергу

В Україні продовжує діяти воєнний стан і продовжують призивати військовозобов'язаних громадян на службу. Які категорії…

31 хв. ago

Мозок людей мутував для смартфонів у кращий бік

Нове дослідження показує, що мозок неймовірно швидко обробляє структуру написаних речень. Виявляється, людський мозок може розрізняти основні структури письма…

42 хв. ago