Кого із осіб з інвалідністю повторно перевірять у рамках реформи МСЕК

В Україні після низки корупційних скандалів у МСЕК (Медико-соціальних експертних комісіях) проведуть масштабну реформу. Проте ці зміни торкнуться не всіх людей з інвалідністю.

Про це заявила міністерка соцполітики Оксана Жолнович в інтервʼю OBOZ.UA. За її словами, наразі в Україні близько 3 млн осіб з інвалідністю. 1,5 млн – це ті, що отримують пенсію через Пенсійний фонд, вони мають страховий стаж. Але є і люди, які не мають стажу, вони отримують допомогу у зв’язку з інвалідністю, а не пенсію.

Вона каже, що наразі наша країна не може ретроспективно щось змінювати для людей, які вже мають статус особи з інвалідністю. Але створюється алгоритм для нових людей, щоб мати більше часу на відновлення, щоб не заганяти штучно в статус інвалідності, аби підходили дуже адекватно до того, яка соціальна підтримка потрібна.

Відповідаючи на питання, чи зачеплять ці зміни тих людей, який мають статус з інвалідністю, Жолнович відповіла, що їх це не торкнеться.

“Вони як отримували свої виплати, так і будуть їх отримувати. Але у нас є когорта людей, яка по рішенню РНБО має пройти перевірку щодо статусу інвалідності. Для них створена комісія. Це держслужбовці, силовики, прокурори, судді. Щодо них буде проведена перевірка, чи без порушень отримали ці люди статус інвалідності. І серед них є і ті, хто дійсно набув статус абсолютно законно”, — відповіла міністерка.

Втім, вона додала, що є і інша категорія. Якщо в результаті перевірки виявиться, що їх інвалідність була набута в результаті злочинних дій, то очевидно і виплати будуть припинені.

“І, мабуть, кримінальне переслідування буде”, — акцентувала Жолнович.

Що стосується питання осіб з інвалідністю, які не мають проходити додаткову перевірку, чи є ті, в кого інвалідність має підтверджуватись з певною періодичністю та чи будуть вони вже отримувати висновки за новим алгоритмом, то міністерка відповіла наступним чином:

“Так, якщо це не довічна інвалідність. МОЗ створить в кластерних лікарнях відповідні комісії. Ці комісії не будуть знати, кого вони оцінюють. Оцінюється ж не конкретна людина, а її медичні дані. Ще до встановлення статусу інвалідності дані також будуть передаватись нам, на соціальну сторону. Бо людині можуть бути одразу потрібні допоміжні засобі реабілітації: милиці, кріса колісні, або облаштування для квартири”.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Жорстку мобілізацію в ТЦК називають “лагідною”: як пояснюють дії працівників на вулиці

В Україні тривають мобілізаційні заходи. Українців обурюють силові методи, до яких вдаються працівники ТЦК, однак…

6 хв. ago

“Ощадбанк” упіймали на обмані: виманюють гроші при відкритті карток

Державний "Ощадбанк" спіймали на обмані під час відкриття карток. Про це заявила клієнтка фінансової установи…

13 хв. ago

Європа не дасть грошей на відновлення енергетики України: що задумали європейці

Західні партнери не готові допомагати Україні фінансово для відновлення енергооб'єктів, пошкоджених російськими атаками. "Європа та…

22 хв. ago

Стрілянина у готелі “Sky Loft”: затриманому повідомлено про підозру в умисному вбивстві

У Києві в одному з готелів у Печерському районі відбулася бійка із застосуванням зброї, стрілку повідомили…

31 хв. ago

В МЗС РФ назвали нові «легітимні» цілі в Європі і США

Росія може розглядати військові бази США в Європі, включно з тими, де розміщено тактичну ядерну…

39 хв. ago

Анджеліна Джолі показала, як поєднати речі, які точно є у шафі кожної жінки (фото)

Анджеліна Джолі вразила стриманою елегантністю, з’явившись на червоній доріжці Туринського кінофестивалю 2024 року, де відбулася…

47 хв. ago