Кого із осіб з інвалідністю повторно перевірять у рамках реформи МСЕК

В Україні після низки корупційних скандалів у МСЕК (Медико-соціальних експертних комісіях) проведуть масштабну реформу. Проте ці зміни торкнуться не всіх людей з інвалідністю.

Про це заявила міністерка соцполітики Оксана Жолнович в інтервʼю OBOZ.UA. За її словами, наразі в Україні близько 3 млн осіб з інвалідністю. 1,5 млн – це ті, що отримують пенсію через Пенсійний фонд, вони мають страховий стаж. Але є і люди, які не мають стажу, вони отримують допомогу у зв’язку з інвалідністю, а не пенсію.

Вона каже, що наразі наша країна не може ретроспективно щось змінювати для людей, які вже мають статус особи з інвалідністю. Але створюється алгоритм для нових людей, щоб мати більше часу на відновлення, щоб не заганяти штучно в статус інвалідності, аби підходили дуже адекватно до того, яка соціальна підтримка потрібна.

Відповідаючи на питання, чи зачеплять ці зміни тих людей, який мають статус з інвалідністю, Жолнович відповіла, що їх це не торкнеться.

“Вони як отримували свої виплати, так і будуть їх отримувати. Але у нас є когорта людей, яка по рішенню РНБО має пройти перевірку щодо статусу інвалідності. Для них створена комісія. Це держслужбовці, силовики, прокурори, судді. Щодо них буде проведена перевірка, чи без порушень отримали ці люди статус інвалідності. І серед них є і ті, хто дійсно набув статус абсолютно законно”, — відповіла міністерка.

Втім, вона додала, що є і інша категорія. Якщо в результаті перевірки виявиться, що їх інвалідність була набута в результаті злочинних дій, то очевидно і виплати будуть припинені.

“І, мабуть, кримінальне переслідування буде”, — акцентувала Жолнович.

Що стосується питання осіб з інвалідністю, які не мають проходити додаткову перевірку, чи є ті, в кого інвалідність має підтверджуватись з певною періодичністю та чи будуть вони вже отримувати висновки за новим алгоритмом, то міністерка відповіла наступним чином:

“Так, якщо це не довічна інвалідність. МОЗ створить в кластерних лікарнях відповідні комісії. Ці комісії не будуть знати, кого вони оцінюють. Оцінюється ж не конкретна людина, а її медичні дані. Ще до встановлення статусу інвалідності дані також будуть передаватись нам, на соціальну сторону. Бо людині можуть бути одразу потрібні допоміжні засобі реабілітації: милиці, кріса колісні, або облаштування для квартири”.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Трамп пригрозив депортацією Маска: чи можливо це юридично

Між Трампом і Маском спалахнув конфлікт через бюджетний закон. Президент США натякнув на можливу депортацію…

1 годину ago

У НБУ назвали реальну кількість українців, які виїхали за кордон

На кінець травня 2025 року за межами України через війну перебували понад 5,6 мільйона громадян.…

1 годину ago

Ціни на оренду квартир в Україні різко зросли

Оренда квартир в Україні зросла до 13 000 грн, а в деяких містах Заходу й на…

1 годину ago

Водіям у Польщі загрожує до 10 років в’язниці за небезпечну їзду

У Польщі суттєво посилюють покарання для водіїв, які створюють небезпеку на дорогах. Парламент країни схвалив…

1 годину ago

Російські еліти шукають наступника Путіна — РНБО

Російські еліти вже розмірковують над майбутнім країни після Володимира Путіна, проте основа системи залишається незмінною…

2 години ago

Безугла заявила, що Трамп віддав Україну Росії

США припинили постачати зброю Україні навіть до завершення раніше ухваленої допомоги. Мар’яна Безугла вважає, що…

2 години ago