В умовах воєнного стану військовозобов’язані чоловіки можуть отримати повістку на оновлення даних, проходження ВЛК або негайний призов на службу. Проте, чи можливо відмовитися від отримання такого документа, та які наслідки це може мати? Адвокати з об’єднання “Бачинський та партнери” роз’яснили деталі.
Якщо військовозобов’язаний має застарілі військово-облікові дані або вони взагалі не оновлені, це є прямою підставою для вручення повістки для оновлення інформації. Якщо ж облікові документи актуальні, а військовозобов’язаний має офіційно підтверджену відстрочку, вручення повістки є неправомірним.
Адвокати зазначають, що найкраще в такій ситуації повідомити представникам ТЦК та СП, що всі ваші облікові дані актуальні та ви маєте діючу відстрочку.
Згідно з чинним законодавством, відмовитись від отримання повістки без наслідків можна лише за певних умов. Серед таких умов:
У цих випадках відмова від отримання повістки є правомірною і не спричинить відповідальності.
Якщо ваші облікові дані не оновлені, а ви відмовляєтесь прийняти повістку, це може вважатися порушенням правил військового обліку та законодавства про мобілізацію. У такому разі представники ТЦК складають акт відмови, де військовозобов’язаний має право зазначити причини своєї відмови та підписати документ. Якщо від підпису відмовляються, акт підписується свідками.
В Україні влада готується посилити контроль за видачею лікарняних листів та пов'язаних з ними страхових…
Національний банк України переглянув свій прогноз цін на пальне у 2025 році, відбиваючи покращення очікувань…
Чергова ініціатива російського диктатора Володимира Путіна щодо так званого перемир’я на 9 травня не має обертатися проблемою…
З 1 липня 2025 року в Україні почнуть діяти нові стандарти якості електроживлення, згідно з якими…
У сучасному світі все більше уваги приділяється перевагам роботи стоячи для здоров'я, як альтернативи тривалому…
Українські супермаркети скоригували ціни на деякі популярні м'ясні продукти. Ще більше грошей доведеться викласти за…