ТЦК поставили українців перед фактом: мобілізація встановила терміни

Кабмін переглянув порядок вручення повісток із ТЦК та СП, тепер прирівнявши їх до судових постанов. Юрист Олег Міцик розповів про ці зміни на «Українському радіо. Львів», наголосивши на їхніх наслідках для осіб, які підлягають призову на військову службу.

Згідно з новими правилами, працівники пошти зобов’язані залишати повідомлення у поштовій скриньці при отриманні повістки адресату. Варто підкреслити, що людина має лише три дні, щоб забрати повістку з поштового відділення.

Якщо листа не забрано протягом цього терміну, особа може вважатися повідомленою, незалежно від того, чи отримав він повістку насправді.

Раніше багато осіб вважали, що неотримання повістки або відмова від неї звільняє їх від необхідності з’явитися до ТЦК. Однак нові правила суттєво змінюють це сприйняття.

Повістка вважається врученою за кількох умов:

Вручення особисто.

Відмова від отримання повістки, яка може бути задокументована працівником пошти або представником ТЦК.

Одержувача за вказаною адресою немає, і в цьому випадку поштовий працівник може повідомити про цю відсутність.

В результаті особи можуть вважатися офіційно повідомленими без отримання фізичного листа. Це багато змінює для військовозобов’язаних, оскільки повістка все одно може вважатися доставленою, навіть якщо особа більше не проживає за вказаною адресою.

Міцик також зазначив, що Міноборони тепер відбирає українців випадково через реєстр «Оберіг», а ТЦК генерують електронні повістки, підписані цифровим підписом. З кінця серпня 2024 року було впроваджено централізований процес надсилання цих повісток, а в жовтні було запроваджено нові правила поштового зв’язку. Тепер поштові працівники повинні не лише залишати повідомлення у поштових скриньках, а й повідомляти людей про повістки телефоном.

Своєчасне отримання повісток має вирішальне значення, оскільки невидача листа протягом трьох днів може призвести до юридичних наслідків.

Проте в інструкціях поштової служби не уточнюється, чи ці три дні відносяться до календарних або робочих днів, що може призвести до плутанини. Наприклад, якщо повістка отримана в п’ятницю, а призовник не забрав її до понеділка, можна вважати, що він пропустив термін.

Романчук Микола

Recent Posts

“Боюсь навіть сказати”: Лукашенко пригрозив Росії війною у разі спроби анексувати Білорусь

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко заявив, що в "високих колах" Росії є ті, хто прагне приєднати Білорусь. Однак,…

9 хв. ago

Повне ліжко доларів у голови МСЕК. Директор НАБУ озвучив, хто має понести покарання

Відповідальність за ймовірний корупційний злочин голови медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), депутатки Хмельницької обласної ради Тетяни…

17 хв. ago

Молодший брат Вакарчука був на службі у Львівському обласному ТЦК

Молодший брат вокаліста гурту "Океан Ельзи" Святослава Вакарчука Олег вважався у Львівському обласному ТЦК на…

25 хв. ago

Їжа, яка допоможе схуднути: раціон, який має допомогти уникнути переїдання

Насправді щоб підтримувати форму, вам не потрібно використовувати всі програми для схуднення або рахувати кожну…

26 хв. ago

Майже третина американців чекає на громадянську війну після виборів президента країни

Майже третина американців чекають на громадянську війну після виборів президента країни, пише журнал Time з…

34 хв. ago

Чоловікам почали блокувати карти за неявку за повістками: штраф шалений

В Україні розпочалася практика накладення штрафів на чоловіків, які не з'явилися за повістками, отриманими поштою.…

35 хв. ago