Повістки по Укрпошті: автоматичних штрафів не буде, але є нюанс

В Україні почали розсилати повістки через поштову службу, однак не всі українці забирають їх, тож листи із повістками повертаються в ТЦК. В інтервʼю Главреду партнер Attorneys at Law “Leshchenko, Doroshenko & Partners” Лідія Карплюк розповіла, чим це обернеться для військовозобов’язаних, інформує Стіна.

За її словами, не йде мова про автоматичне накладання штрафу за неприйняту повістку, хоча і вважатиметься, що особа була оповіщена належним чином, незалежно від того, чи вона відмовилась, чи просто не отримала повістку.

“Якщо особа не з’явилася в ТЦК у визначену на порядку денному дату (тому що вона в принципі і не знала, що мала з’явитися), після цього в ТЦК та СП формують матеріали справи про адміністративне правопорушення, і керівник ТЦК та СП наділений повноваженнями складати постанову про таке правопорушення”, – каже Карплюк.

Відомості про це будуть поступово опрацьовувати, а після підписання фінального варіанту постанови керівником ТЦК та СП буде накладене адміністративне стягнення за правопорушення протягом трьох місяців, але не пізніше року з дня його виявлення.

“Далі цю постанову надсилатимуть на адресу реєстрації, де мала б проживати ця особа. І після цього дається 15 днів із дня вручення для добровільного виконання цієї постанови – сплати штрафу”, – пояснила адвокат.

Українці, щодо яких буде створена така ухвала, матимуть можливість оскаржити її у суді з декількох причин, наприклад, через неналежне оформлення постанови. Тоді суд вирішуватиме, чи буде особа платити штраф.

“Якщо все-таки людина не дізналася про ухвалу, не оскаржила її в суді, не сплатила добровільно, і ухвала була передана на примусове виконання до органів державної виконавчої служби, то там відкривають виконавче провадження і накладають арешт на майно та кошти на рахунках боржника”, – наголосила Карплюк.

Щоб не опинитися у такій ситуації, можна відстежувати дані онлайн у Єдиному реєстрі боржників, чи на сайті Автоматизованої системи виконавчих проваджень. Так можна буде дізнатися про підстави відкриття виконавчого провадження, суму заборгованості і надалі – заплатити штраф.

Романчук Микола

Recent Posts

Поповнити картку через термінал не вийде: українцям готують нові обмеження із грошима

В Україні можуть відбутися суттєві зміни у порядку поповнення банківських карток. Пропоновані правила спрямовані обмеження…

2 хв. ago

Українка, яка впала з другого поверху та вибила зуби, викликала фурор в мережі

Популярний український блогер Ніколас Карма поділився новим роликом, головною героїнею якого стала жителька Запоріжжя. Українка…

11 хв. ago

Найпопулярніші моделі авто для викрадення в Україні за 2024 рік: злодії облюбували пікапи та бусики

В Україні відзначається різке скорочення кількості викрадень авто. За січень–вересень 2024 року вкрали 765 транспортних…

20 хв. ago

Прогноз погоди на вихідні 26–27 жовтня: де буде найтепліше

За даними Sinoptik.ua, погода на вихідних буде теплою, малохмарною, без опадів і сильного вітру —…

22 хв. ago

Війська КНДР в Україні викликають головний біль у Китаю, – Foreign Policy

Направлення військ армії КНДР на війну Росії проти України непокоїть Китай. Про це пише Foreign Policy. Видання нагадує,…

28 хв. ago

Перукар “почаклував” над бездомним і тепер його плутають із зіркою: вражаюче перевтілення

Перукар Джошуа Сантьяго відомий тим, що подорожує по США й пропонує безплатну стрижку тим, хто…

39 хв. ago