До 15 листопада: ТЦК мобілізуватимуть заброньованих – подробиці

Бізнес в Україні схвильований через зупинку бронювання персоналу від мобілізації з 20 жовтня 2024 року. Чому уряд поставив механізм бронювання на паузу і чого чекати далі, розповідає Стіна.

«Офіційні причини призупинення бронювання пов’язані з необхідністю перегляду чинних рішень та забезпечення більш справедливого підходу, – пояснює Сергій Савинський, радник, адвокат юридичної компанії GRACERS. – Водночас існують припущення, що уряд стикається з випадками зловживань, коли компанії або посадові особи використовували систему бронювання для уникнення мобілізації. Призупинка може бути обумовлена як спробою викорінити такі явища, так і реальним бажанням оптимізувати процес та перевірити, чи дійсно всі заброньовані працівники відповідають критеріям критично важливого персоналу».

За інформацією Савинського, зловживання навколо бронювання дійсно існували, адже у деяких випадках підприємства використовували систему для збереження персоналу, який не був критично важливим для економіки чи національної безпеки. Співрозмовник The Page має на увазі ситуації, коли компанії намагалися отримати статус критично важливого підприємства для уникнення мобілізації своїх співробітників.

«Офіційною причиною призупинення процесу бронювання працівників є необхідність навести лад у цій сфері, зокрема, дати оцінку зловживанням, в тому числі корупційним, які мали місце, і запобігти їм у майбутньому. Такі зловживання були спричинені, серед іншого, розмитістю критеріїв, за якими підприємства, установи та організації конкретним державним органом визнаються критично важливими. Неофіційною причиною, слід припустити, є гостра потреба поповнення особового складу Збройних сил України», – каже адвокат Євген Буліменко.

Олександр Камша попереджає, що наслідком аудиту, якщо будуть виявлені порушення законодавчих вимог, може стати позбавлення певних підприємств статусу критично важливих. Це потягне за собою анулювання відстрочки від призову (бронювання) співробітників підприємства.

«Аудит може призвести до перегляду статусу критично важливих підприємств та звуження кола осіб, які мають право на бронювання, – підтверджує Сергій Савинський. – Отже деякі працівники, які зараз заброньовані, можуть бути мобілізовані після завершення аудиту. Для бізнесу це створює певні ризики втрати ключового персоналу, особливо в критичних галузях».

Відповідно до офіційних повідомлень очікується, що бронювання відновлять після завершення аудиту з 15 листопада 2024 року. Проте, опитані The Page юристи не виключають, що процедура й надалі залишатиметься на паузі.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Італія наблизилась до розкриття однієї з великих таємниць да Вінчі

Фахівці Міланського політехнічного університету виявили численні підземні ходи, розташовані під замком Сфорца. Про це повідомляє університет на своєму…

51 хв. ago

Після прийому цих ліків сідати за кермо не можна: вони є майже в кожній аптечці

Безпека на дорозі - це не тільки дотримання правил дорожнього руху, а й контроль над…

53 хв. ago

Потужний імпульс класу М від Сонця досяг Землі: які це має наслідки

17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…

2 години ago

Головні недорогі новинки автомобілів 2025 року: хто виявився найкращим

Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…

3 години ago

Стали відомі рішення Трампа у перші години правління

Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…

4 години ago

Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися

Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…

4 години ago