Чоловіки-вчителі та мобілізація: в МОН пояснили, кому буде відмовлено у відстрочці і чому

Педагоги-чоловіки в Україні можуть отримати відстрочку від мобілізації за умови, якщо вони мають більше ніж 0,75 ставки навантаження. Однак це правило не поширюється на всіх. Також викладачі, які перебувають у кадровому резерві, права на відстрочку мати не будуть.

Заступник міністра освіти та науки України Андрій Сташків пояснив, чому не всі вчителі чоловічої статі матимуть право на відстрочку від мобілізації. За його словами, ті, хто перебуває у кадровому резерві, втрачають право на відстрочку.

“Лише ті, хто має більше ніж 0,75 ставки навантаження [отримають право на відстрочку від мобілізації]. Ті, хто будуть в кадровому резерві, не матимуть навантаження – відповідно і права на відстрочку”, – заявив заступник міністра у коментарі УП.

Проте, до кадрового резерву можуть бути включені педагоги, які: з різних причин втратили викладацькі години або мають бажання викладати в школах на деокупованих територіях. 

Варто зауважити, що під час перебування в кадровому резерві за вчителями зберігається середня заробітна плата та їхні робочі місця. При цьому тривалість перебування в резерві не має обмежень у часі.

Хто має право на відстрочку від мобілізації, а хто – ні

Загалом, наукові та науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, наукових установ і організацій за умови наявності наукового ступеня мають право на відстрочку. Також до переліку “щасливчиків” потрапили педагогічні працівники шкіл, училищ та коледжів, якщо їхнє навантаження на основному місці роботи перевищує 0,75 ставки.

Як повідомляв Інформатор, з 1 вересня частина українців втратила право на відстрочку від призову. Йдеться про вісім категорій громадян:

  • студентів та аспірантів, які навчаються заочно чи у вечірній час;
  • багатодітних чоловіків, які мають заборгованість за виплатами аліментів;
  • осіб, які залучені до догляду за людьми з інвалідністю III групи;
  • чоловіків, які виховують дітей одні (при цьому така категорія передбачає дотримання низки умов, приміром, що мати дитини не позбавлена батьківських прав, не відбуває покарання у в’язниці, не померла чи зникла безвісти);
  • чоловіків, які залучені до догляду за особами з I та II групами інвалідності (при цьому має виконуватись умова, що у сім’ї більше немає працездатних родичів);
  • чоловіків, які офіційно працюють на посадах підприємств та організацій Міністерства оборони України;
  • чоловіків, які раніше мали статус “обмежено придатні” (цей статус скасований, тому слід повторно пройти ВЛК);
  • чоловіків, яких висновком ВЛК визнали придатними до служби у ЗСУ (при цьому чоловіки з інвалідністю I та II груп, які отримали її після 24 лютого 2022 року, мають повторно пройти військово-лікарську комісію).
Романчук Микола

Recent Posts

Потужний імпульс класу М від Сонця досяг Землі: які це має наслідки

17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…

18 хв. ago

Головні недорогі новинки автомобілів 2025 року: хто виявився найкращим

Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…

1 годину ago

Стали відомі рішення Трампа у перші години правління

Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…

2 години ago

Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися

Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…

2 години ago

Так яйця ви ще не готували: оригінальна ідея ситного сніданку

Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…

2 години ago

Батьки, готуйтеся: медики тепер підуть по квартирах перевіряти дітей

Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…

2 години ago