В Україні, після початку війни, введена загальна мобілізація, яка стосується всіх військовозобов’язаних. Відповідальність за неявку до ТЦК залежить від типу повістки. Порушення обов’язків перед ТЦК можуть призвести до різних покарань в залежності від ситуації.
Якщо військовозобов’язаний не з’явився до ТЦК після отримання повістки для уточнення облікових даних чи проходження медичної комісії, його можуть оштрафувати на суму від 1 700 до 3 400 гривень.
Якщо така особа отримала повторну повістку протягом року і знову не з’явилася, штраф збільшується до 3 400 – 5 100 гривень.
Якщо після оновлення військово-облікових даних і проходження медичної комісії, яка визнала особу придатною до служби, вона не виконала бойове розпорядження і не з’явилася на пункт збору, це може розглядатися як ухилення від мобілізації. Таке порушення може призвести до кримінальної відповідальності.
Вимоги до жінок для підписання контракту:
Жінкам, які хочуть підписати контракт, можуть відмовити у випадках, коли:
Зміни у військовій службі:
Законопроєкт, що обговорюється, скасовує строкову службу і вводить базову військову підготовку для чоловіків віком від 18 до 25 років. Жінки можуть проходити таку підготовку на добровільних засадах.
Зміни в законодавстві покликані адаптуватися до нових умов війни та забезпечити ефективну мобілізацію ресурсів для оборони країни.
Президент Росії Володимир Путін заявив про успішне випробування ракети "Орешник" ("Кедр") - саме нею РФ вдарила…
Жінка, яка робила ремонт будинку, зробила захопливе відкриття, виявивши цілі двері, які були приховані попередніми…
Українці, які опинилися в Польщі через повномасштабну війну, зможуть отримати тимчасовий документ, т.з. "сірий паспорт". Це…
В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…
На Харківщині планують посилити мобілізацію військовозобов'язаних, яка є обов'язковою під час дії воєнного стану в Україні.…
На тлі запуску Росією нової балістичної ракети, яку Путін назвав "Орєшніком", протягом останньої доби в…