В Україні, після початку війни, введена загальна мобілізація, яка стосується всіх військовозобов’язаних. Відповідальність за неявку до ТЦК залежить від типу повістки. Порушення обов’язків перед ТЦК можуть призвести до різних покарань в залежності від ситуації.
Якщо військовозобов’язаний не з’явився до ТЦК після отримання повістки для уточнення облікових даних чи проходження медичної комісії, його можуть оштрафувати на суму від 1 700 до 3 400 гривень.
Якщо така особа отримала повторну повістку протягом року і знову не з’явилася, штраф збільшується до 3 400 – 5 100 гривень.
Якщо після оновлення військово-облікових даних і проходження медичної комісії, яка визнала особу придатною до служби, вона не виконала бойове розпорядження і не з’явилася на пункт збору, це може розглядатися як ухилення від мобілізації. Таке порушення може призвести до кримінальної відповідальності.
Вимоги до жінок для підписання контракту:
Жінкам, які хочуть підписати контракт, можуть відмовити у випадках, коли:
Зміни у військовій службі:
Законопроєкт, що обговорюється, скасовує строкову службу і вводить базову військову підготовку для чоловіків віком від 18 до 25 років. Жінки можуть проходити таку підготовку на добровільних засадах.
Зміни в законодавстві покликані адаптуватися до нових умов війни та забезпечити ефективну мобілізацію ресурсів для оборони країни.
Попри війну, яку розпочала Росія, українці продовжують отримувати пенсії та звертатися за їх призначенням. Кожного року в…
Путін записав відеозвернення про «Орешник» з того ж бункера, що й запис від 24 лютого…
За даними Sinoptik.ua, погода на вихідні в Україні всім переконливо покаже, що зима близько. У…
Найбільш ефективний спосіб позбутися другого підборіддя – це знизити кількість жиру в організмі, іншими словами, схуднути.…
Перемога Дональда Трампа на виборах у США та відправлення солдатів КНДР до РФ змінили думку Джо Байдена…
Коронація Чарльза III у травні 2023 року коштувала британським платникам податків щонайменше 86 млн євро.…