Українці масово встановлюють панелі на балконах квартир: на що вистачить струму від панелі за 10 тис. грн

В Україні значно зріс попит на портативні панелі. Їх можна підключати до домашніх сонячних станцій типу EcoFlow, або ж підключать до інвертора і батареї. Сонячній панелі, яка коштує близько 10 тис. грн., вистачить на генерацію 260 кВт*год. на рік (взимку генерація різко скорочується).

Киянин Олександр ще на початку року придбав панель на 300 Вт усього за 6 тис. грн. Зараз така панель коштує вже від 10 тис. грн. Згідно з розрахунками редакції, в Київській області така станція площею приблизно два метри в розібраному стані може давати до 260 кВт-год за рік. І за чинним тарифом така станція окупиться за 5,3 року, а з новою ціною – майже 9 років. Хоча насправді за цей період вартість електроенергії, ймовірно, зросте, тож і термін, за який панель окупиться, зменшиться.

Якщо враховувати тільки вартість панелі та вважати, що зарядну станцію за типом EcoFlow ви вже маєте, то вартість кВт-год електроенергії, виробленої на балконі, становитиме близько 1,1 грн (за умови, що впродовж гарантійного терміну у 20 років ви продовжите ефективно використовувати панель).

Панель також можна замовити й на Allieexpres. Киянин Юрій розповідає: свою панель він купив ще на початку липня за 145 доларів (5981 грн за курсом НБУ станом на 17 липня). Йдеться про монокристалічну панель номінальною потужністю у 200 Вт. Така ж модель панелі на “Розетці” коштує вже 12 999 грн без знижки та за 8900 грн зі знижкою.

“Скільки генерує за день. Скажу відразу – не дуже багато. Вона повішена вертикально за балконом на західній частині дому. Починає працювати (хоч щось видавати) приблизно з 11:00 і до 20:00 (залежно від сонця). У пік поки що вона у мене видавала приблизно 80 Вт на годину. Коли тільки купили й почали тестити, вона нам видала 120 ватів. От прямо зараз віддає 50 ватів. Так мало, тому що її потрібно вішати під кутом до сонця”, – розповідає Юрій.

Зарядна станція на 512 ват-годин завдяки такій панелі може повністю зарядитися за 6,4 години за умови, якщо панелі будуть віддавати по 80 Вт на годину. Юрій планує використовувати панель і після того, як скасують відключення. “Щоб реально заживити всю квартиру від сонця, потрібно ставити декілька панелей і під правильним кутом. Цю я брав більше для того, щоб “помацати”, а що воно взагалі таке”, – каже киянин.

Ольга Степанова

Recent Posts

Як вибрати енергоефективний газовий котел: корисні поради

З наближенням опалювального сезону в Україні важливо подбати про те, щоб ваше житло було забезпечене надійним джерелом…

6 хв. ago

У Білгороді ліквідовано російського пропагандиста (відео)

У Білгороді 15 вересня зламали череп кремлівському пропагандисту Олександру Коробову на прізвисько Краб. Він помер…

14 хв. ago

Чоловік зіткнувся з ведмедем, залізши до його лігва: чим це закінчилося (відео)

Сербський блогер зняв на відео момент, коли він зіткнувся з ведмедем, залізши в його лігво.…

25 хв. ago

Що загрожує чоловікам за незаконний перетин кордону під час війни

В умовах воєнного стану в Україні військовозобов'язаним чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено виїжджати…

33 хв. ago

У Bloomberg оцінили можливість громадянських заворушень у 20 найбільших економіках світу

США поступаються лише Туреччині та Росії серед 20 найбільших економік світу, які, ймовірно, зазнають насильницьких…

41 хв. ago

Найекстремальніша “хвиля-вбивця” в історії: гігантська стіна води досягла висоти 4 поверху (відео)

Океан покриває більшу частину поверхні планети, але все ще є найбільш маловивченим місцем на Землі.…

49 хв. ago