Зможуть забронювати майже усіх: Кабмін дозволив бронювання для ще однієї категорії підприємств

Кабінет міністрів вніс зміни до постанови №76 і дозволив повне бронювання для саперів. Тепер відстрочка від мобілізації надається співробітникам певних підприємств та організацій, які є сертифікованими операторами протимінної діяльності.

Установи, які хочуть забронювати своїх співробітників, повинні безпосередньо брати участь у розміновуванні території України. Про це повідомляється на офіційному сайті Уряду.

Кабмін дозволив бронювання для саперів

“Гуманітарне розмінування території України — одне з ключових завдань, на вирішення якого спрямовані зусилля Уряду та наших міжнародних партнерів. Необхідно якнайшвидше забезпечити безпеку населення на потенційно забруднених мінами територіях та повернути ці землі в економічну експлуатацію”, — приводить пресслужба слова заступника міністра економіки Ігоря Безкаравайного.

Він підкреслив, що від цього залежить економічне зростання нашої країни, а також продовольча безпека за межами України. Тому важливо забронювати саперів.

“Від цього залежить як економічне зростання в Україні, так і продовольча безпека у світі. Бронювання підготовлених фахівців з розмінування, які працюють в штатах операторів, створить необхідні умови для планомірної роботи з розмінування територій”, — сказав Безкаравайний.

Зазначимо, що Кабмін дозволив бронювати не всіх співробітників цих підприємств. Ця можливість поширюється тільки на фахівців з розмінування сертифікованого оператора. Забронювати можна співробітників зі складу груп, які займаються:

  • технічним та нетехнічним обстеженням;
  • очищенням;
  • інспектуванням;
  • контролем якості.

Для довідки: у складі цих груп працюють цивільні люди, які пройшли базову підготовку. Вони мають достатньо навичок для того, щоб шукати у полях міни та вибухонебезпечні пристрої. Тепер їх будуть бронювати незалежно від того, які вони мають військово-облікову спеціальність та звання.

У Кабміні зазначають, що це бронювання у певних випадках може бути анульованим. Таке рішення можуть прийняти стосовно підприємств, які не будуть здійснювати роботи з гуманітарного розмінування українських територій протягом шести місяців.

За даними Кабміну, усього в Україні є 42 оператори протимінної діяльності. Йдеться про ті компанії, які вже отримали відповідні сертифікати. У найближчому майбутньому ще 53 організації можуть бути сертифікованими. Щобільше, з них 31 урядова організація.

Гуманітарним розміновуванням по даних на травень 2024 року займається близько 2000 фахівців. Ще приблизно 1900 спеціалістів залучені до оперативного реагування.

Ольга Степанова

Recent Posts

Cуд анулював шлюб пари через дві таємниці дружини: що вона приховувала

Суд у Китаї анулював шлюб на вимогу чоловіка, який дізнався, що його дружина приховала історію…

7 хв. ago

У Києві затримали чергову керівницю МСЕК. Які послуги вона надавала чоловікам

У Києві викрили голову міжрайонної МСЕК, яка допомагала чоловікам отримати інвалідність. Правоохоронці повідомили їй про…

15 хв. ago

Майбутній король Норвегії висловився про арешт його пасинка, якого звинувачують у насильстві

Майбутній король Норвегії – кронпринц Гокон – прокоментував арешт його пасинка Маріуса Хойбі – позашлюбного…

22 хв. ago

Як з 1 грудня зміняться тарифи на газ і скільки доведеться платити українцям

Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…

31 хв. ago

Який мобілізаційний резерв України: The Financial Times назвало цифру

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…

40 хв. ago

У Росії погрожують завдати ядерний удар по Алясці

Генерал-лейтенант ЗС РФ Андрій Гурульов заявив, що Росія може використати тактичну ядерну зброю для удару…

48 хв. ago