Штраф від ТЦК можна скасувати: важлива інструкція, як це зробити

Починаючи з 17 липня, військовозобов’язані, які не оновили свої персональні дані, можуть отримати повістки від представників ТЦК рекомендованим листом. На додаток, за неявку по повістці через кілька місяців начальник ТЦК може накласти штраф на порушника військового обліку у розмірі 17 000 грн. Це передбачає постанова Кабміну №560.

Відзначимо, що повістка вважається дійсною, якщо на ній стоїть гербова печатка ТЦК (не “Для довідок” чи “Для повісток”), підпис керівника ТЦК та СП (або його відділу) і реєстраційний номер з Єдиного державного реєстру призовників. У разі відсутності хоча б одного з цих атрибутів, повістка вважається недійсною і її можна оскаржити в суді.

Можуть також виникнути ситуації, коли під час візиту поштаря військовозобов’язаний був на роботі, у відрядженні, у лікарні або вийшов за покупками. У такому випадку поштар відзначає відсутність адресата за місцем проживання, що вже вважається підтвердженням оповіщення та підставою для штрафу за ст. 210-1 КУпАП за неприбуття за повісткою.

Виходить, що реалізація норм про вручення поштового відправлення залежить від добросовісності працівника пошти. Зустрічаються випадки, коли працівники пошти взагалі не відвідують адреси отримувачів кореспонденції, чекаючи спливу терміну зберігання у відділенні та повертаючи лист відправнику. Отримувач може навіть не знати про надіслане повідомлення.

Крім того, поштар може не потрапити у під’їзд через кодові замки та домофони, а чекати на вихід мешканців він не буде. В селах поштове відділення є не у кожному населеному пункті, що теж ускладнює вручення повістки.

Час роботи поштарів часто збігається з робочим часом військовозобов’язаних, що унеможливлює вручення повістки. Це призводить до відмітки про відсутність адресата за місцем проживання.

При оскарженні постанов за ст. 210-1 КУпАП досліджуються обставини доставлення поштового відправлення та причини відсутності особи за місцем проживання. Кожен випадок розглядається індивідуально, враховуючи всі зазначені аспекти.

Ольга Степанова

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

24 хв. ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

34 хв. ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

41 хв. ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

48 хв. ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

57 хв. ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

1 годину ago