Уряд веде переговори з ЄС щодо збільшення постачання електроенергії в Україну. Це може дозволити скоротити дефіцит, який є сьогодні в енергосистемі країни.
Після низки ракетно-дронових масованих атак росіян на українські об’єкти критичної інфраструктури Україна втратила 8 тисяч МВт-год генерації. Спочатку це призвело до відключень світла для промисловості та бізнесу, а з 14 травня графіки було введено і для побутових споживачів.
Частково компенсувати втрати можна шляхом імпорту електрики з країн Євросоюзу і уряд вже веде переговори на цю тему.
“Ми ведемо переговори. Наше завдання – максимально збільшити цю цифру. Технічно ми можемо отримати, імпортувати понад 2 тис. МВт-год, навіть 2,4 тис. МВт-год. Я впевнений, що рішення буде прийнято”, – заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.
Якщо переговори завершаться успішно, навіть у цьому випадку може знадобитися час, щоб вийти на заявлені міністром обсяги імпорту. Нагадаємо, голова Укренерго Володимир Кудрицький раніше заявляв, що експортна пропускна спроможність європейських мереж становить лише 1700 МВт-год.
Тобто для того, щоб збільшити обсяги постачання, наші союзники мають розширити пропускну спроможність власних мереж. У перспективі цей енергокоридор може мати навіть більший потенціал, аніж той, про який говорив міністр енергетики Герман Галущенко. Питання в тому, скільки часу це займе.
“Ми вважаємо, що 3500-4000 МВт-год пропускної здатності міждержавного інтерконектору – це те, що ми можемо мати упродовж п’яти років”, – зазначив Кудрицький.
Нагадаємо, напередодні депутат Київської міськради Леонід Ємець заявив, що у Києві та інших великих містах взимку можливі тотальні блекаути, які триватимуть до тижня.
Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…
Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…
Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…
Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…
Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…
Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…