Рада ухвалила новий пенсійний закон щодо українців, які працювали за кордоном

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9453, який регулює врахування страхового стажу, набутого за кордоном, під час призначення пенсії. Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики.

«Після широкомасштабного вторгнення РФ Україна розірвала дипломатичні відносини з країною-агресором. Контакти та документообіг між державними установами – у т.ч. Пенсійними фондами – були припинені, а обмін документами, що засвідчують тривалість трудового стажу та суми заробітку – неможливий», – повідомило міністерство.

У зв’язку з цим, деякі українці не могли підтвердити факт того, що вони не отримують пенсію від РФ. Йдеться про призначення виплат громадянам, які виїхали з тимчасово окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей.

Також проблеми під час призначення пенсій виникали через те, що Україна і Росія вийшли з Угоди про гарантії прав громадян цих країн щодо пенсійного забезпечення між державами-учасницями СНД. Таким чином, українцям не враховували страховий стаж, набутий у РФ, Білорусі, Вірменії, Казахстані, Киргизстані, Таджикистані, Туркменістані, Узбекистані.

«Це, своєю чергою, призводило до зменшення їхніх пенсійних прав, і, відповідно, розмірів пенсії (або взагалі позбавляло право на призначення пенсії)», – зазначила пресслужба Мінсоцполітики.

Що зміниться

Спрощено процедуру відновлення пенсії для кримчан – законопроєкт скасовує необхідність надання інформації від Пенсійного фонду Росії. Відтепер людині, яка переїхала з Криму, достатньо подати заяву, в якій вказати, що вона не отримує пенсію в Криму і бажає її отримувати в Україні. Для розрахунку пенсії можна надати трудову книжку або пенсійну справу (якщо вона є на руках).

Україна враховуватиме страховий стаж, набутий за кордоном, навіть якщо між країнами немає відповідної угоди. Наприклад, якщо людина кілька років працювала в іноземній державі та вирішила повернутися на Батьківщину – цей стаж зараховуватимуть під час призначення пенсії. Для цього людина має надати ПФУ інформацію, що підтверджує наявність стажу.

Стаж роботи в Росії не зараховуватимуть. Обмеження діють на роботу після 19 лютого 2014 року в силових структурах країни-агресора, незаконних збройних або воєнізованих формуваннях, судових або правоохоронних органах держави-агресора на тимчасово окупованих територіях, а також на добровільне обіймання посад у незаконних органах влади.

Нагадаємо, українці, які не мають необхідного страхового стажу, не можуть отримувати повноцінну пенсію, однак вони можуть отримати альтернативну допомогу від держави. Зокрема, пенсіонери починаючи з 65 років можуть претендувати на тимчасову допомогу в розмірі 2 361 гривні. Люди з неповним страховим стажем отримують аналогічні виплати, але вже з 63 років.

Ольга Степанова

Recent Posts

Номери за ціною авто: в Україні шалений попит на “щасливі” комбінації

В Україні вибухнув справжній бум на так звані "бондівські" номери для авто – ексклюзивні комбінації…

3 хв. ago

Доктор Смерть розповів, що саме сталося під час першого використання “капсули самогубця”

Машина для самогубства, яка мала стати “технологією свободи вибору”, перетворилася на центр скандалу. Творець скандальної…

9 хв. ago

Похорон стане розкішшю: депутати вирішили заробити навіть на похованнях

Що може бути сумніше за втрату близької людини? Хіба що рахунок за похорон, який от-от…

19 хв. ago

Українські пенсії “поставили на паузу”: чому грошей немає і хто винен

Ну що ж, пенсіонери, тримайтеся: Пенсійний фонд України вирішив увімкнути режим “гратися у бюрократію”. Виявляється,…

35 хв. ago

Село в Україні стало одним із найкращих у світі: який вигляд воно має і що там унікального

Урич — одне з найкращих туристичних сіл світу. Таке звання невеликому селу на Львівщині присудила Всесвітня туристична…

49 хв. ago

“Після МСЕК”: нардеп розповів, де ще гребуть хабарі лопатами

Після гучних скандалів із МСЕК, які прогриміли на всю Україну, наступні можуть бути у вищих навчальних…

53 хв. ago