Для підживлення та захисту рослин іноді дачники використовують речовини, які наші бабусі застосовували через нестачу спеціальних засобів і знань. І якщо частина з цих саморобних препаратів просто неефективна, то інші можуть серйозно зашкодити посадкам.
Складно не погодитися з таким твердженням, адже сода – це луг, і вона, по ідеї, повинна добре розкислювати ґрунт. Але справа в тому, що для якісного розкислення потрібен кальцій, а в звичайній харчовій соді його немає. Зате в ній багато натрію, який погіршує структуру ґрунту, робить її більш липкою, що небезпечно для рослин.
Є також кальцинована сода, але, незважаючи на назву, кальцію вона містить мало, а тому зовсім не підходить для розкислення. При цьому регулярне використання соди на ділянці гарантовано викликає засолення ґрунтів.
Що ж до боротьби з грибковими інфекціями, то розчин соди для цієї мети не має достатньої концентрації, щоб дійсно знищити патогени. А ось надлишок натрію рослини гарантовано отримають, через що ще більше ослабнуть.
Йод коштує недорого і є майже в кожній аптечці, тому не дивно, що його широко застосовують у саду та городі, наділяючи чудодійними властивостями.
Заведено вважати, що йод здатний впоратися з фітофторою, сірою гниллю, антракнозом та іншими недугами. Часто його використовують і для підживлення рослин, зокрема садової полуниці, томатів, огірків.
Насправді в усіх чудо-рецептах частка йоду незначна, щоб справитися з реальною проблемою. Всі ці “1-2 краплі на відро” – абсолютно смішне дозування, яка не завдає шкоди фітопатогенам і не дає ніякої користі рослинам. Щоб йод справді мав ефект на хвороби, потрібно в одному відрі розвести не менше десятка пляшечок. Але така концентрація здатна спалити листя рослин.
Звичайна кухонна сіль, або хлорид натрію, вже багато років не залишає уваги дачників. Що тільки з нею не роблять: поливають буряк, щоб він був солодким, а моркву й цибулю – щоб позбутися від шкідників, закидають сіллю бур’яни і т.д.
Однак все це – небезпечне заблуження, яке може порушити екологічну рівновагу на ділянці. Справа в тому, що дефіцит натрію рідко зустрічається в природі, а ось засолення ґрунтів – все частіше. І немалий вплив в цьому має безконтрольне внесення солі. Тому слід підібрати більш безпечні способи для підживлення рослин, боротьби з шкідниками і бур’янами.
Не варто марно витрачати перекис водню, обприскуючи ним грядки. Вона не здатна ні вилікувати рослини, ні прогнати шкідників, ні дати значного профілактичного ефекту. Справа знову ж у слабкій дозі і швидкому випаровуванні речовини.
А от для чого перекис точно рекомендується використовувати – це дезінфекція посівного матеріалу (замочіть насіння на 10 хвилин, потім промийте під проточною водою).
Кожен дачник мріє, щоб урожай “ріс як на дріжджах”. А деякі городники використовують дріжджі на своїх грядках в прямому сенсі, адже вважається, що ці живі мікроскопічні гриби – ідеальне підживлення. Але не все так просто.
Дріжджі стимулюють розкладання органіки, роблячи її більш доступною для ґрунтової мікрофлори і рослин, активно виділяють азот. Однак одночасно поглинають з землі багато калію та кальцію, які дуже важливі для посадок. В результаті листя рослин скручується і опадає. Тому не слід занадто часто вносити дріжджові підживлення.
Категорично ні! Такий міф може серйозно нашкодити дачним культурам. Нерозкладену органіку можна внести в посадочні лунки або закомпостувати, при цьому в першому випадку не слід сильно сподіватися на чудовий результат.
Корисно приготувати і поживні настої, наприклад, з бананової шкірки. А ось просто висипати під кущі лушпиння цибулі, заварений чай та інші відходи не можна, інакше рослини можуть захворіти грибком. І отримати якесь живлення з цих куп теж для них проблематично, поки органіка повністю не розкладеться.
З 1 квітня Міністерство оборони України запускає електронний кабінет військово-лікарських комісій, що кардинально змінить систему…
В Іркутській області Росії розбився стратегічний бомбардувальник Ту-22М3. Про це пише російський моніторинговий канал Fighterbomber, який регулярно повідомляє…
Дизайн банкнот гривні було затверджено понад 30 років тому. Він все ще є актуальним, але,…
В Україні водії, які мають значні борги з аліментів, можуть втратити право керування авто. Щоб уникнути цього, слід…
У вівторок, 1 квітня, у Львові сталася сутичка між працівниками ТЦК та цивільними. У Львівському…
В Україні можливе зростання цін на газ через історично низькі запаси у підземних сховищах. Про…