В Україні через бойові дії воєнний стан продовжено до 9 травня, а тому варто знати, хто має право на відстрочку від мобілізації.
Відстрочка від мобілізації за новим законом “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” стосується багатьох категорій громадян.
Зокрема, не призивають осіб з інвалідністю та військовозобов’язаних, яких визнали тимчасово непридатними за результатами ВЛК. Існує відстрочка від мобілізації за сімейними обставинами. Її дають батькам трьох і більше дітей, якщо вони неповнолітні.
Відстрочка від мобілізації по догляду за інвалідом 2 групи та 1 також підпадає під цю категорію. Варто зазначити, що служити не примусять, якщо військовозобов’язаний є єдиним родичем, який може забезпечити інваліду або літньому родичу потрібний догляд і підтримку.
Зазначимо й те, на скільки дається відстрочка по догляду за інвалідом. Вона триватиме до кінця воєнного стану. В окремих випадках не відправляють на службу чоловіків, у яких дружина є інвалідом третьої групи.
Також мобілізувати не будуть людей, які пройшли полон. Звільнені від призову люди, чиї близькі родичі пропали безвісти або загинули під час АТО чи в період воєнного стану, якщо вони брали участь у заходах для зміцнення нацбезпеки.
Давно відомо, в якому випадку можуть дати відстрочку від мобілізації ще – якщо людина заброньована, то на цей період їй нічого не загрожує.
Відстрочка для студентів працює тільки, якщо в них послідовна освіта, а навчання проходить у дуальній/денній формі. Наукових співробітників і педагогів не призвуть, якщо їхня ставка від 0.75.
Для цього потрібно взяти паспорт, воєнник і написати відповідну заяву в ТЦК і СП. Їх і документи, які дають право отримати відстрочку, передають співробітникам.
Для багатодітних батьків, студентів та осіб з інвалідністю доступна відстрочка в Резерв+. Важливо пам’ятати, що її регулярно потрібно подовжувати – відстрочка оновлюється автоматично тільки в інвалідів і здобувачів освіти.
Відстрочка від мобілізації за станом здоров’я доступна тільки для людей із серйозними протипоказаннями або якщо вони мають інвалідність будь-якої групи. У цьому випадку людину можуть або повністю виключити з військового обліку, або ж визнати непридатною (тимчасово) з обов’язковим повторним проходженням медичної комісії за півроку-рік.
Щодо того, чи потрібно проходити ВЛК, якщо є відстрочка, все не так просто. Річ у тім, що до рішення про відстрочку, військовозобов’язані можуть її не проходити, однак у них має бути актуальне рішення медкомісії. Якщо його немає і людина відмовиться проходити ВЛК, то це вважатиметься порушенням військового обліку.
Значна частина українців стикається з адміністративною відповідальністю за порушення законодавства про військовий обов’язок, зокрема за…
Українці, які є клієнтами "Газмереж", отримають додаткову платіжку з іншими умовами оплати. Про це попередили в одній…
В Україні електронні водійські документи офіційно визнані на рівні з паперовими чи пластиковими, але не…
В Україні розпочався так званий "сезон кліщів". Вони дедалі частіше кусають людей, інформують у Міністерстві охорони здоров'я…
Попередження про небезпечні та стихійні метеорологічні явища по території України опублікували в Укргідрометцентрі. Так, за даними…
Зловмисники поширюють фейкову інформацію про нові правила нарахування пенсійних виплат і видають себе за представників Пенсійного фонду України…