В Україні кожен мобілізований військовозобов’язаний має пройти підготовку перед тим, як вирушити на передову. Однак на практиці ситуація часто виглядає інакше: чоловіки, які не мають військового досвіду, отримують повістки та майже без тренувань опиняються на фронті. Як діяти у такому випадку, пояснили юристи.
Згідно із чинним законодавством, усі мобілізовані мають пройти навчання перед відправленням у зону бойових дій. Це передбачено:
Навчання має включати фізичну підготовку, опанування тактики, стрілецьку підготовку та інші спеціалізовані навички, необхідні для виконання бойових завдань.
Якщо вас мобілізували, але ви не пройшли належну підготовку, у вас є правові механізми захисту:
1. Подайте рапорт командуванню
2. Зверніться до вищого командування
3. Телефонуйте на гарячі лінії Міноборони та Генштабу
4. Зверніться до військових юристів або правозахисних організацій
Мобілізація без належної підготовки – це не лише порушення закону, а й загроза життю. Військовий, який не вміє поводитися зі зброєю та не має базових бойових навичок, стає легкою мішенню для ворога.
Якщо батько не живе з дитиною, він зобов'язаний платити аліменти – це прописано у Сімейному…
Є чимало способів покращити стиль, зробити образи цікавішими та вкласти в них індивідуальність, але не…
Немає нічого кращого за відпустку за межами дому - адже це можливість розслабитися і перезарядитися. Але між…
Соціологічна компанія Active Group спільно з інформаційно-аналітичним центром Experts Club у квітні провели дослідження громадської думки щодо міжнародних симпатій…
До Збройних сил України можуть мобілізувати будь-якого військовозобов’язаного чоловіка старше 50 років. У травні мобілізація…
Наступний тиждень буде вирішальним у переговорах щодо досягнення угоди про припинення війни в Україні. Clash Report цитує держсекретаря США…