Кабінет міністрів України запровадив новий експериментальний проєкт, який дозволить внутрішньо переміщеним особам отримувати субсидію на оренду житла. Відповідна постанова №1225 була ухвалена 25 жовтня 2024 року та набула чинності 29 січня.
Як пояснює експерт із пенсійної справи Сергій Коробкін, програма спрямована насамперед на підтримку ВПО, а також тих, хто здає їм житло в оренду.
“Учасниками проєкту можуть стати особи зі статусом ВПО, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% своїх сукупних доходів”, – зазначає Коробкін.
Для отримання субсидії необхідно відповідати кільком критеріям. Претендент має бути переміщеним з територій, де ведуться чи велися бойові дії або з тимчасово окупованих територій, не мати власного житла на підконтрольній Україні території площею понад 13,65 кв.м на кожного члена родини або повністю втратити житло внаслідок бойових дій.
Важливою умовою є офіційне оформлення договору оренди з реєстрацією у Пенсійному фонді України. Між наймачем та наймодавцем не повинно бути родинних зв’язків, а після укладання договору необхідно проживати за вказаною в ньому адресою.
Очільниця Міністерства соціальної політики Оксана Жолнович наголошує, що офіційний договір захищає права обох сторін: “Фактично це захист людини від того, що її безпідставно виселяють з помешкання на другий день проживання. Водночас це захист і для орендодавця, щоб була вчасно сплачена орендна плата та комунальні платежі”.
Розмір субсидії розраховується індивідуально та залежить від рівня доходів, кількості членів сім’ї, вартості оренди з урахуванням коригувального коефіцієнта для регіону. За даними Пенсійного фонду, родина з чотирьох осіб (двоє дорослих і двоє дітей) із сукупним доходом 24 000 гривень на місяць, яка винаймає житло у Дніпрі за 14 000 грн, може отримати компенсацію 7 330 грн.
Проте колишній міністр соціальної політики Павло Розенко має іншу думку. За його розрахунками, компенсація для такої родини складатиме лише 2000-3100 гривень на місяць, що значно менше, ніж попередня допомога на проживання у розмірі 10 000 грн.
Для оформлення субсидії наймач разом з власником житла мають подати заяву та підписаний договір найму до Пенсійного фонду. Це можна зробити особисто в сервісному центрі ПФУ, ЦНАПі або онлайн через портал електронних послуг Пенсійного фонду за наявності електронного підпису у обох сторін.
Серед підстав для відмови у наданні допомоги: придбання нового транспортного засобу протягом останніх 3 місяців, придбання майна чи послуг на суму понад 100 000 гривень, наявність коштів на депозитних рахунках більше 100 000 грн, заборгованість по аліментах тощо.
Субсидія призначається на 6 місяців з подальшим автоматичним продовженням. Експериментальний проєкт розрахований на 2 роки – до січня 2027 року.
Податкова служба активізувала моніторинг соцмереж, а саме: телеграм-каналів, інстаграм-сторінок, а також інших маркетплейсів — аби…
Буковель — це не просто гірськолижний курорт, а справжня перлина Карпат, де еліта України та світу насолоджується…
Хоча у 2025 році Україна не запровадила жодних нових правил дорожнього руху чи штрафів для…
Екснардеп Сергій Ківалов більше не отримує рекордну пенсію — нові урядові правила значно знизили її…
Не всі пенсіонери в Україні продовжать отримувати пільги щодо оплати житла та комунальних послуг наступного…
В Україні діє частковий мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги. Однак це обмеження може…