В умовах воєнного стану заброньовані працівники в Україні отримують відстрочку від мобілізації. Проте, як зазначає юрист практики військового права Михайло Лобунько, навіть у таких працівників є ризики бути мобілізованими.
Заброньованими вважаються співробітники, які:
З моменту внесення даних до системи “Оберіг” працівник отримує статус заброньованого, що дає йому відстрочку від мобілізації.
Але розслблятися не варто. Ось у яких випадках заброньованих можуть мобілізувати:
Якщо процедура бронювання була виконана неправильно (наприклад, без затвердження відповідних документів чи з помилками у подачі даних), працівника можуть мобілізувати. У такому випадку бронювання вважається анульованим.
Якщо працівник змінює посаду, звільняється або підприємство втрачає статус критично важливого, бронювання автоматично скасовується, і особа може бути призвана на службу.
У разі мобілізації заброньованого працівника рішення можна оскаржити. Для цього необхідно зібрати всі документи.
У судовому порядку працівник може довести незаконність мобілізації, якщо було порушено процедуру бронювання чи зняття цього статусу.
Нова китайська модель ШІ може різко змінити ринок технологій. Фото: asiatimes.com Ось уже кілька днів…
У колишньому індійському штаті Джамму і Кашмір зафіксовано спалах невідомої хвороби, який забрав життя вже…
У Львові військово-лікарські комісії (ВЛК) працюють у три зміни через наплив людей перед закінченням терміну…
Китай, ймовірно, будує великий дослідницький центр термоядерного синтезу в південно-західному місті Мяньян. Він може допомогти…
Війна України проти країни-агресора Росії точно не закінчиться протягом кількох найближчих місяців. Також не доводиться говорити про тимчасове…
Глава Чечні Рамзан Кадиров майже три тижні не з'являється на публіці і не виявляє жодної…