Священників також мобілізують: як служать священнослужителі

Священнослужителі підлягають мобілізації нарівні з іншими громадянами, однак мають особливий статус. Відповідно до Женевської конвенції, священники, як і медики, не є комбатантами, тобто не беруть участі у бойових діях. Їхнє основне завдання — забезпечувати духовну підтримку армії.

«Священник не може брати до рук зброю чи вбивати. Це суперечить їхній присязі служити Господу. У військових частинах вони виконують свою духовну місію — проводять богослужіння, моляться разом із солдатами, підтримують їхній моральний дух», — пояснив секретар Рівненської єпархії Віктор Земляний.

Священник, мобілізований до армії, зобов’язаний хоча б раз на тиждень проводити літургію. Як зазначають у єпархії, більшість таких служителів виконують свої обов’язки з відповідальністю, навіть якщо це вимагає перебування у прифронтовій зоні.

священники

У грудні 2021 року в Україні було ухвалено Закон «Про службу військового капеланства». Відповідно до нього, капеланами можуть бути лише громадяни України, які мають вищу богословську освіту та належать до офіційно зареєстрованих релігійних організацій.

Капелани не залучаються до стройової підготовки, нарядів чи маршів, але вони мають адаптуватися до військової культури й виконувати свої завдання в умовах війни. Їхня місія — бути поряд із військовими у найскладніші моменти, надавати моральну підтримку, мотивувати, молитися разом і заспокоювати страхи.

Капелан, фото: Капеланство.інфо

Речниця обласного центру комплектування Тетяна Камерістова наголосила, що Конституція гарантує рівність усіх громадян перед законом.

«Релігійні переконання не звільняють від виконання військового обов’язку. Водночас священники можуть служити саме як капелани, якщо це відповідає їхній місії», — зазначила вона.

У мирний час для осіб із релігійними переконаннями, що забороняють брати участь у бойових діях, передбачено альтернативну службу. Однак у період загальної мобілізації цей механізм переважно скасовується.

Капеланство — важлива складова армії під час війни. Як свідчать капелани, найбільше військовослужбовцям потрібна можливість бути почутими.

«Люди приходять із різними страхами й переживаннями. Важливо вислухати, підтримати молитвою. Це дає надію, що навіть у найтемніші часи є світло і віра в перемогу», — поділився досвідом один із капеланів.

Романчук Микола

Recent Posts

Мобілізація студентів: як змінився призов, і хто може готувати рюкзаки

У 2024 році були внесені суттєві зміни до політики мобілізації студентів та аспірантів. Вони впливають на…

4 години ago

Магнітні бурі прийдуть з Новим роком: коли чекати ударів

У січні 2025 року на Землі очікуються кілька магнітних бур, які можуть вплинути на самопочуття,…

4 години ago

В Україні перевірять людей, які отримали інвалідність за останні три роки, – нардеп

В Україні перевірять людей, які оформили інвалідність протягом останніх трьох років. Таку заяву зробив народний депутат Руслан…

4 години ago

Росіянам вже не весело: інфляція у РФ встановила новий рекорд

Інфляція в Росії продовжує прискорюватися. За тиждень індекс споживчих цін додав ще 0,33%, від початку…

4 години ago

Хакерська атака на держреєстри: чи можуть тепер українці втратити свої будинки та квартири

Обмеження доступу до державних реєстрів Мін'юсту, включно з Реєстром прав на нерухоме майно, через російську…

4 години ago

Їжа, яку 90-річні японці радять вживати щодня: дієтолог розкрила “секрет”

Сертифікована дієтологиня та експертка з довголіття з Японії Мічіко Томіока розповіла про переваги для здоров'я морських водоростей…

7 години ago