З травня в Україні забронювали понад 1,5 мільйона співробітників: в уряді вживатимуть заходів

В Україні різко зросла кількість заброньованих співробітників компаній, які мають статус “критично важливих”. Саме тому в країні проведуть аудит таких підприємств та визначать реальну ступінь їхньої “критичності”.

Таким чином уряд хоче розібратися, чому, починаючи з травня, кількість заброньованих працівників почала зростати неймовірними темпами. Про це в ефірі “День LIVE” заявив нардеп від фракції “Слуга народу” Богдан Кіцак.

“До травня у нас було орієнтовно 800-900 тисяч осіб, які були заброньовані та працювали фактично для потреб військово-промислового комплексу. А з травня кількість заброньованих працівників зросла майже вдвічі — до 1,5 млн осіб”, — підкреслив нардеп.

Статус “критично важливих” дає право компаніям бронювати працівників від призову під час мобілізації. Проте, за словами нардепа, бронювання співробітників не завжди пов’язане із реальною критичністю підприємств для військово-промислового комплексу.

Саме тому буде проведено аудит таких підприємств, щоб скоротити кількість заброньованих працівників, водночас розглядаючи можливість додаткового економічного навантаження.

Згідно з постановою Кабінету Міністерства України є декілька критеріїв, які дають право визначати, чи підпадає підприємство під статус критично важливого.

“У нас є, згідно з постановою Кабінету Міністерства України, 5-7 критеріїв, які дають право визначати, чи підпадає підприємство під статус критично важливого, яке надалі надає йому можливість бронювати до 100% своїх працівників, які є військовозобов’язаними”, — зазначив Кіцак.

Хто може розраховувати на бронювання в жовтні:

На період мобілізації, що триває в жовтні, право на бронь мають окремі працівники, залучені до забезпечення державної та економічної безпеки. Серед них:

  • всі військовозобов’язані держслужбовці категорії А. Також держслужбовці категорій Б і В, але понад 50% кількості військовозобов’язаних працівників;
  • працівники органів державної влади, судів, Нацполіції, ДБР, НАБУ, ДСНС, БЕБ;
  • працівники підприємств, яким встановлені мобілізаційні завдання (замовлення);
  • працівники установ, які критично важливі для забезпечення потреб ЗСУ та функціонування економіки та життєдіяльності населення у особливий період.

Нагадаємо, депутат Верховної Ради України від фракції “Слуга народу” Олександр Федієнко розповів, чому бронювання людей від мобілізації через мобільний додаток “Дія” було припинено.

За словами депутата, багато підприємств, позначених як “критично важливих”, бронювали працівників і потім давали їм відрядження. Частина людей, користуючись цим, виїжджала за кордон і не поверталася до України.

Романчук Микола

Recent Posts

Щоб не замерзнути, доведеться доплатити: у скільки обійдеться використання електрообігрівачів

З початком нового опалювального сезону багато українців стикаються з вибором: покладатися на центральне опалення чи…

55 секунд ago

ТЦК поставили українців перед фактом: мобілізація встановила терміни

Кабмін переглянув порядок вручення повісток із ТЦК та СП, тепер прирівнявши їх до судових постанов.…

14 хв. ago

Державу почнуть ненавидіти. Ніна Южаніна пояснила ризик підвищення податків для “білого” бізнесу

Голова Верховної Ради підписав проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей…

22 хв. ago

Демобілізація військовозобов’язаних 18-25 років: у ВРУ внесли відповідний законопроєкт

До Верховної Ради України було внесено законопроєкт № 12147 про демобілізацію українських чоловіків, віком 18-25 років. Документ…

31 хв. ago

Путіна опустили нижче плінтуса, – Світан про саміт БРІКС

Саміт БРІКС у Казані став повальним. Російський диктатор Владімір Путін опинився по коліна в багнюці.…

40 хв. ago

Готовий на 80%: стало відомо, коли завершать будівництво заводу Baykar під Києвом

Турецький виробник безпілотників Baykar завершив будівництво заводу під Києвом уже на 80%. Підприємство має бути готове до…

51 хв. ago