З травня в Україні забронювали понад 1,5 мільйона співробітників: в уряді вживатимуть заходів

В Україні різко зросла кількість заброньованих співробітників компаній, які мають статус “критично важливих”. Саме тому в країні проведуть аудит таких підприємств та визначать реальну ступінь їхньої “критичності”.

Таким чином уряд хоче розібратися, чому, починаючи з травня, кількість заброньованих працівників почала зростати неймовірними темпами. Про це в ефірі “День LIVE” заявив нардеп від фракції “Слуга народу” Богдан Кіцак.

“До травня у нас було орієнтовно 800-900 тисяч осіб, які були заброньовані та працювали фактично для потреб військово-промислового комплексу. А з травня кількість заброньованих працівників зросла майже вдвічі — до 1,5 млн осіб”, — підкреслив нардеп.

Статус “критично важливих” дає право компаніям бронювати працівників від призову під час мобілізації. Проте, за словами нардепа, бронювання співробітників не завжди пов’язане із реальною критичністю підприємств для військово-промислового комплексу.

Саме тому буде проведено аудит таких підприємств, щоб скоротити кількість заброньованих працівників, водночас розглядаючи можливість додаткового економічного навантаження.

Згідно з постановою Кабінету Міністерства України є декілька критеріїв, які дають право визначати, чи підпадає підприємство під статус критично важливого.

“У нас є, згідно з постановою Кабінету Міністерства України, 5-7 критеріїв, які дають право визначати, чи підпадає підприємство під статус критично важливого, яке надалі надає йому можливість бронювати до 100% своїх працівників, які є військовозобов’язаними”, — зазначив Кіцак.

Хто може розраховувати на бронювання в жовтні:

На період мобілізації, що триває в жовтні, право на бронь мають окремі працівники, залучені до забезпечення державної та економічної безпеки. Серед них:

  • всі військовозобов’язані держслужбовці категорії А. Також держслужбовці категорій Б і В, але понад 50% кількості військовозобов’язаних працівників;
  • працівники органів державної влади, судів, Нацполіції, ДБР, НАБУ, ДСНС, БЕБ;
  • працівники підприємств, яким встановлені мобілізаційні завдання (замовлення);
  • працівники установ, які критично важливі для забезпечення потреб ЗСУ та функціонування економіки та життєдіяльності населення у особливий період.

Нагадаємо, депутат Верховної Ради України від фракції “Слуга народу” Олександр Федієнко розповів, чому бронювання людей від мобілізації через мобільний додаток “Дія” було припинено.

За словами депутата, багато підприємств, позначених як “критично важливих”, бронювали працівників і потім давали їм відрядження. Частина людей, користуючись цим, виїжджала за кордон і не поверталася до України.

Романчук Микола

Recent Posts

Автомобілістів почали штрафувати за пальне: “встрягти” може кожен

Поліція винесла попередження про, здавалося б, незначне порушення, яке може спричинити суттєві штрафи для водіїв,…

29 хв. ago

Третя платіжка за газ: за що від українців вимагають оплати

Українці щомісяця сплачують комунальні рахунки. Проте кількість платіжок лише зростає. Тепер громадяни мають сплатити і третю платіжку…

47 хв. ago

Опалення дадуть не скоро: погода у листопаді “жахне” під +30

Українці можуть очікувати на несподіване повернення тепла на початку листопада, коли температура може досягти +20°C або…

58 хв. ago

У КМДА оголосили дати, коли школи столиці підуть на канікули

Осінні канікули в київських школярів розпочнуться 28 жовтня і триватимуть до 3 листопада. На цей…

1 годину ago

Відмова від повістки: адвокати “розклали” вимоги ТЦК

В умовах воєнного стану військовозобов'язані чоловіки можуть отримати повістку на оновлення даних, проходження ВЛК або…

1 годину ago

Майно звалилося з неба: як сім’я головного медика Тернопільщини стала магнатами за одну ніч

Здається, що у Тернопільській області з неба падає не лише дощ, а й... нерухомість. Як…

1 годину ago