Опитування показало, на яких продуктах українці економлять найбільше

Українці найбільше економлять на кондитерських виробах, рибі та морепродуктах. Про це стало відомо з опитування компанії Gradus Research про зміну харчових звичок у війну.

Через зростання цін на продукти під час війни майже дві третини (64%) опитаних обирають дешевші продукти, майже половина частіше готують їжу вдома (48%).

Також війна змусила зрізати бюджет на харчування. Найсильніше ці зміни відчутні серед опитуваних старше 56 років – серед них економлять складає 77%.

Блекаути також мають відчутний вплив на харчові звички українців. Наслідком відключень електрики, опалення або води респонденти найчастіше називали те, що надають перевагу продуктам тривалого зберігання (59%) та холодній їжі (50%)

На чому економлять опитувані найбільше: кондитерські вироби (49%) та риба і морепродукти (48%). Базових продуктів зменшення бюджетів майже не торкнулося – на хлібі, олії, борошні, крупах, овочах та яйцях економлять лише 11% респондентів.

Найбільше на зміну у звичках харчування, за словами опитаних, впливають тривалий стрес та атаки росіян із їхніми наслідками, та підвищення цін на продукти.

Війна змусила українців зрізати бюджет на харчування. Найсильніше ці зміни відчутні серед респондентів вікової групи 56+ років — серед них частка тих, що економлять, складає 77%

Саме стрес займає перше місце (83%) серед чинників впливу на зміну харчових звичок. Через стрес та емоційне виснаження половина опитаних українців харчується нерегулярно (49%), а також вживають більше нездорової їжі (42%), мають знижений апетит (41%) та пропускають деякі прийоми їжі (41%). 19% респондентів вказали, що стали вживати більше алкоголю.

Нагадаємо, в Україні стрімко зростають ціни на продукти. Фактична споживча інфляціяв серпні прискорилася до 7,5% у річному обчисленні. Національний банкУкраїни у своєму Макроекономічному та монетарному огляді зазначає, що однією з головних причин зростання споживчої інфляції стало прискорення продовольчої інфляції.

Усе через відновлення зростання цін на сирі продукти, яке спричинило скорочення пропозиції, чому посприяла посуха. Швидше зростали ціни на оброблені продукти через подорожчання сировини, збільшення витрат на енергозабезпечення та зарплати.

Романчук Микола

Recent Posts

Росіяни надавали хуситам координати для ударів по кораблях в Червоному морі – WSJ

Російська Федерація надавала єменським хуситам цільові супутникові дані для наведення ракет та дронів при ударах…

3 хв. ago

Якою буде погода в листопаді: прогноз на місяць

Цього року погода в Україні здивувала аномальним теплом. Літо прийшло в середині травня і тривало…

12 хв. ago

Світ на шляху до катастрофічного потепління на 3 градуси Цельсія — ООН

Поточна кліматична політика призведе до глобального збільшення температури, яке більш ніж удвічі перевищує погоджену майже…

13 хв. ago

Росіяни намагаються ліквідувати плацдарм ЗСУ, що стримує їх наступ на Лиман і Сіверськ

Російські війська просунулися на Лиманському напрямку, зокрема в районі села Невське, що в Луганській області. …

20 хв. ago

Трамп вибився в лідери у свіжому передвиборчому опитуванні, – WSJ

Кандидат у президенти Сполучених Штатів від "Республіканської партії" Дональд Трамп випереджає опонентку від "Демократичної партії"…

21 хв. ago

Нейробіологи радять ці 5 потужних методів боротьби зі стресом

Регулювання стресу має фундаментальне значення для здоров'я і задоволеності життям. Але ми не завжди знаємо,…

30 хв. ago